Honor roll


Anna High School

ANNA — Anna High School has released its honor roll for the second nine weeks of the 2016-17 school year.

Freshman

4.0: Bailey Althauser, Michaela Ambos, Caleb Baughman, Emily Bertke, Bart Bixler, Caleb Gaier, Sarah Ham, Samuel Harshbarger, Bryce Havenar, Kayla Helman, Brianna Holtzapple, Taylor Kauffmann, Mackensie Littlefield, Lindsay McEldowney, Miya McIntyre, Elizabeth Michael, Elizabeth Rickert, Maura Rose, Kiplyn Rowland, Maggie Stiefel, Riley Thobe, Lillian Toller, Stephanie Tomanelli, Gage Wannemacher, Macy Wiktorowski and Austin Wuebker,

3.99-3.5: Kiris Fox, Sophia Aufderhaar, Riley Huelskamp, Morgan Meyer, Brandon Shannon, Grant Spangler, Derek Wolters, Lauren Elliott, Madeline McEldowney, Hayden Davies, Nolan Emerson, Samantha Martin, Taylor Noll, Jackson Howell, Ian Bollheimer, Adrienne Endsley, Chase Hillenbrand, Madison Hockaday, Savanna Hostetler, Bryce Meyer and Dylan Steinke-Ellinger.

3.49-3.0: Elijah Holsapple, Adriana Ashford, Blake Barhorst, Lukas Dye, Cole Maurer, Amber Stewart, Zachary Cost, Chloe Sharp, Conner Bensman, Jared Egbert, Tyler McClay, Justin Murray ,Eric Peterson, Dakota Shahan, Jackson Smith, Carey White, Autumn Lampert, Ashley Ferguson, Anthony Billing, Samantha Gratz, Alyza Hoelscher, Jeffrey Richards, Laura Conley, Ryan Bruns, Melaney Heinrichs, Wil Luthman, Evan Poeppelman and Breonna Tribbett.

Sophomores

4.0: Lindsey Barhorst, Claire Bensman, Abigail Counts, Griffin Doseck, Nathan Edelmann, Carter Elliott, Brandon Hemsworth, Ashleigh Jurosic, Jake Kovacs, Emma Meyer, Colton Nanik, Jacob Osborne, Isaac Rindler, Ben Schmitmeyer, Jarred Seigle, Alexia Wells, Sierra Williams and Tyler Zimpfer.

3.99-3.5: Devan O’Connell, Isaac Dodds, Olivia Pulfer, Alicia Brunswick, Mackenzie Cummings, Brooke Hemsworth, Ethan Huecker, Hannah Shoemaker, Taylor Spence, Lauren Stephens, Elizabeth Witer, Ethan Bremke, Breah Kuck, Madison Boerger, Andrew Scully, Georgia Platfoot, Mackenzie Bertsch, Jennifer Blackburn, Luke Cantrell, Rana Edwards, Brady Hanes, Brooke Haynes, Kelsey Hess, Courtney Hoehne, Olivia Place, Tayler Robbins, Shana Roe and Geran Wagle.

3.49-3.0: Cameron Bowersock, Caleb Cruset, Gabriel Ludington, Selena York, Alex Bruggeman, Elaina Crosson, Taylor Kauffman, Taylor Kress, Kelsie McKinney, Heidi McRill, Callum Smith, Dawson Van Horn, Christian Klinker, Isaiah Pleiman, Brenda Chen, Grace Maurer, Susan Jones, Derek Arling, Preston Shannon, Seth Roe, Evan Argabright, Lucas Poeppelman, Samuel Sharp, Kierstyn Williamson, Molly Batchelder, Cori Bensman, Madilynn Bice, Brayden Collier, Brayden Farley, Aliyah Parker and Morgyn Shoffner.

Juniors

4.0: Carley Becker, Lexi Belcher, Logan Cathcart, Derek Coverstone, Emma Freytag, Abigail Gaydosh, Jane Homans, Macey Huelskamp, Blake Ike, Kajalpreet Kaur, Sarah Layman, Taylor Muter, Macey Richards, Noah Rioch, Alex Rose, Rachel Shoemaker, Kadyn Smith, Patrick Toller, Nicholas Tomanelli, Brooke Werling, Zachary White, Paige Wiktorowski and Alexa Wuebker.

3.99-3.5: Nicholas Nowlin, Ashley Heitkamp, Mackenzie Scully, Nicole Stoll, Allison Cisco, Wyatt Bensman, Linda Perkins, Emily Aufderhaar, Allison Bertke, Savanna Manger, Gracen Rogers, Donald Goguen, Riley Osborn, Jada Rowland, Kyle Stewart and Mark Snider.

3.49-3.0: Emily Albers, Alex Bertke, Dallas Peoppelman, Andrew Balling, Andrew Schmitz, Tyler Shiflett, Rebekah Emerson, Paige Harvey, Anthony Kane, Benjamin Wical, Rylie Edwards, Aidan Endsley, Zane Briggs, Antonio Hornung, Caleb Kauffman, Carley King, Bailey Luthman, Kacey Pulfer, Samantha Schulze and Mark Snider.

Seniors

4.0: Zachary Barga, Sabrina Black, Erin Bremke, Joel Gaier, Cody Limbert, Clarissa Nanik, Nathan Osborne, Michael Schulze, Joel Seger, Andrew Shoemaker, Baylee Sommer, Claire Spicer, Shyanne Wagle, Madison Weiskittel and Allison Williamson.

3.99-3.5: Elizabeth Bremke, Levi Cantrell, Sarah Jones, Lauren Boshears, Brook Gaydosh, Kelsey Meyer, Jordan Richards, Krista Gehret, Briana Fanaff, Aaron Brautigam, Allison McCumons, Alexander McKee, Kyle Christman, Sarah Foltz, Melyssa Homan, Owen Michael, Dietrich Rinehart, Taylor Schmidt, Caitlyn Millhouse, Alyssa Withrow, Tiffany Ferguson, Ryan Steinke, Matthew Burden, Olivia Maurer and Grace Wilson.

3.49-3.0: Payton Delafuente, Ashlie York, Sidney Sasko, Logan Konst, Britton Martin, Troy Rindler, Jacob Berning, Samantha Roe, Bradley Axe, Brandon Buck, Bailee Comer, Walter Conley IV, Zachary Heitkamp and Lucas Huber.

Anna High School