Honor roll


Anna High School

ANNA — Anna High School has released its honor roll for the third nine weeks of the 2016-17 school year.

Freshman

4.0

Michaela Ambos, Sophia Aufderhaar, Caleb Baughman, Lauren Elliott, Caleb Gaier, Sarah Ham, Samuel Harshbarger, Bryce Havenar, Kayla Helman, Brianna Holtzapple, Riley Huelskamp, Taylor Kauffmann, Mackensie Littlefield, Lindsay McEldowney, Miya McIntyre, Elizabeth Michael, Taylor Noll, Elizabeth Rickert, Maura Rose, Kiplyn Rowland, Maggie Stiefel, Riley Thobe, Lillian Toller, Macy Wiktorowski and Austin Wuebker.

3.99-3.5

Connor Bensman, Emily Bertke, Bart Bixler, Jared Egbert, Chase Hillenbrand, Samantha Martin, Madeline McEldowney, Bryce Meyer, Carey White, Nolan Emerson, Brandon Shannon, Grant Spangler, Stephanie Tomanelli, Bailey Althauser, Ian Bollheimer, Amber Stewart, Derek Wolters, Lukas Dye, Elijah Holsapple, Zachary Cost, Kiris Fox, Morgan Meyer, Evan Poeppelman, Gage Wannemacher, Anthony Billing and Madison Hockaday.

3.49-3.0

Adriana Ashford, Blake Barhorst, Hayden Davies, Adrienne Endsley, Melaney Heinrichs, Jackson Howell, Dylan Steinke-Ellinger, Ashley Ferguson, Autumn Lampert, Kelsey Line, Dakota Shahan, Chloe Sharp, Laura Conley, Ryan Heitmeyer, Savanna Hostetler, Tyler McClay, Eric Peterson, Jackson Smith, Brooke Grieves, Jeffrey Richards, Madison Roe, Breonna Tribbett, Ethan Bruggeman, Savannah Cole, Justin Esser, Samantha Gratz, Alyza Hoelscher, Wil Luthman, Justin Murray and Danielle Stoll.

Sophomore

4.0

Lindsey Barhorst, Claire Bensman, Madison Boerger, Abigail Counts, Isaac Dodds, Griffin Doseck, Nathan Edelmann, Kelsey Hess, Ethan Huecker, Ashleigh Jurosic, Jake Kovacs, Emma Meyer, Colton Nanik, Jacob Osborne, Isaac Rindler, Ben Schmitmeyer, Jarred Seigle, Alexia Wells, Sierra Williams and Tyler Zimpfer.

3.99-3.5

Devan O’Connell, Jennifer Blackburn, Alicia Brunswick, Carter Elliott, Brandon Hemsworth, Brooke Hemsworth, Lauren Stephens, Elizabeth Witer, McKenzie Bertsch, McKenzie Cummings. Andrew Scully, Hannah Shoemaker, Taylor Spence, Heidi McRill, Elaina Crosson, Rana Edwards, Brooke Haynes, Courtney Hoehne, Breah Kuck, Tayler Robbins, Geran Wagle and Alex Bruggeman.

3.49-3.0

Cameron Bowersock, Luke Cantrell, Brady Hanes, Grace Maurer, Kelsie McKinney, Olivia Place, Lucas Poeppelman, Olivia Puler, Samuel Sharp, Selena York, Gabriel Ludington, Brayden Farley, Shana Roe, Callum Smith, Madilynn Bice, Zachary Goguen, Morgyn Shoffner, Ethan Bremke, Brenda Chen, Brayden Collier, Taylor Kauffman, Molly Batchelder, Dawson Van Horn, Christian Klinker, Isaiah Pleiman, Evan Argabright, Derek Arling, Austin Fry, Taylor Kress, Aliyah Parker and Seth Roe.

Juniors

4.0

Kirsten Brunswick, Derek Coverstone, Abigail Gaydosh, Jane Homans, Linda Perkins, Noah Rioch, Zachary White, Blake Ike, Taylor Muter, Macey Richard, Lexi Belcher and Kajalpreet Kaur.

3.99-3.5

Allison Cisco, Alex Rose, Carly Becker, Emma Freytag, Mackenzie Scully, Rachel Shoemaker, Kadyn Smith, Nicole Stoll, Nicholas Tomanelli, Andrew Balling, Emily Aufderhaar, Allison Bertke, Ashley Heitkamp, Gracen Rogers, Jada Rowland, Nicholas Nowlin, Emily Albers and Savanna Manger.

3.49-3.0

Alex Bertke, Kacey Pulfer, Elijah Kuck, Kyle Stewart, Paige Harvey, Dallas Poeppelman, Aidan Endsley, Carley King, Ben Wical, Mark Snider and Brooke Werling.

Seniors

4.0

Nathan Osborne, Andrew Shoemaker, Madison Weiskittel, Zachary Barga, Sabrina Black, Joel Gaier, Cody Limbert, Michael Schulze, Joel Seger and Allison Williamson.

3.99-3.5

Lauren Boshears, Elizabeth Bremke, Briana Fanaff, Ryan Steinke, Alyssa Withrow, Sarah Foltz, Brook Gaydosh, Krista Gehret, Kelsey Meyer, Sidney Sasko, Ashlie York, Kyle Christman, Claire Spicer, Sarah Jones, Caitlyn Millhouse, Jordan Richards, Aaron Brautigam, Matthew Burden, Camron Layman, Melyssa Homan, Anthony Edelmann, Olivia Maurer, Tiffany Ferguson, Allison McCumons, Kennedey Glover, Elijah Lyme, Alexander McKee, Shelby McVey, Isaac Bensman and Levi Cantrell.

3.49-3.0

Logan Konst, Troy Rindler, Erik Berning, Zachary Heitkamp, Bradley Axe, Walter Conley IV, Evan Bruggeman, Samantha Roe, Lucas Huber, Brandon Buck, Payton Delafuente, Jacob Berning, Dietrich Rinehart, Grace Wilson and Jasmine Furbush.

Anna High School

RECOMMENDED FOR YOU