Honor roll


Anna High School

Staff report



ANNA — Anna High School has released its honor roll for the third nine weeks.

Freshman

4.00: Brynn Billing, Ella Doseck, Travis Fogt, Mary Landis, Isaac McDermott, Abigail Nowlin, Abigail Pleiman, Jacob Robinson, Alexis Shannon, Brook Steinke, Rachel Wells, Antonio Serrano, and Dylan Seigle.

3.99-3.50: Reilly Sommer, Inti Adkins, Macy Egbert, Riley Gaydosh, Gavin Van Horn, Andrew Berning, Caden Cruset, Timothy Hamblin, Andrew Millhouse, Audrey Bensman, Addison Brewer, Aubrey Hoying, Ryan Poeppelman, Victorea Long, William Beam, Adam Arling, Brielle Collier, Garhett Keener, Haley Muter, Lauryn Paulus, Abigail Sheipline, Kaia Uhlenhake, Amber Zimpfer, and Faith Witer.

3.49-3.00: Megan Elliott, Ethan Freytag, Madison Romanowski, Aleksandra Shepherd, Macy Wahl, Levi Cain, Ally Barhorst, Bryce Jenkins, Benjamin Kovacs, Camryn Wilson, Noah Barr, Nicholas Fry, Cole Jones, Connor McKinney, Kyle Evans, Colin Ferguson, and Nicholas Heitkamp.

Sophomores

4.00: Bailey Althauser, Michaela Ambos, Sophia Aufderhaar, Caleb Baughman, Caleb Gaier, Brianna Holtzapple, Riley Huelskamp, Miya McIntyre, Taylor Kauffmann, Mackensie Littlefield, Lindsay McEldowney, Elizabeth Michael, Maura Rose, Grant Spangler, Maggie Stiefel, Macy Wiktorowski, Derek Wolters, Kiplyn Rowland, and Sarah Ham.

3.99-3.50: Elijah Holsapple, Austin Wuebker, Emily Bertke, Samuel Harshbarger, Morgan Meyer, Kayla Helman, Jackson Howell, Bart Bixler, Nolan Emerson, Bryce Havenar, Samantha Martin, Taylor Noll, Elizabeth Rickert, Riley Thobe, Stephanie Tomanelli, Ashley Ferguson, Lauren Elliott, Madeline McEldowney, Kiris Fox, Bryce Meyer, Brandon Shannon, Chloe Sharp, Dylan Steinke-Ellinger, Lillian Toller, Amber Stewart, and Lauren Barhorst.

3.49-3.00: Adrienne Endsley, Ian Bollheimer, Jared Egbert, Melaney Heinrichs, Chase Hillenbrand, Brandi Weber, Evan Poeppelman, Hayden Davies, Adriana Ashford, Madison Roe, Lukas Dye, Eric Peterson, Madison Skorupski, Gage Wannemacher, Carey White, Samantha Gratz, Gabriel Wildermuth, Ethan Bruggeman, Ryan Bruns, Tyler McClay, Jeffrey Richards, Blake Barhorst, Autumn Lampert, Summer Oaks, Dakota Shahan, Jackson Smith, Dane Wuebker, Evan McVey, and Wil Luthman.

Juniors

4.00: Claire Bensman, Ethan Bremke, Isaac Dodds, Nathan Edelmann, Brandon Hemsworth, Courtney Hoehne, Ethan Huecker, Ashleigh Jurosic, Jake Kovacs, Taylor Kress, Heidi McRill, Emma Meyer, Colton Nanik, Jacob Osborne, Ben Schmitmeyer, Jarred Seigle, and Sierra Williams.

3.99-3.50: Isaac Rindler, Jessica Mealy, Lindsey Barhorst, Hannah Shoemaker, Lauren Stephens, Alexia Wells, Tyler Zimpfer, Brooke Haynes, Addie Skidmore, Callum Smith, Alicia Brunswick, Abigail Counts, Samuel Sharp, Ivy Welsh, Geran Wagle, Elizabeth Witer, Cameron Bowersock, Devan O’Connell, Caleb Cruset, Allie Skidmore, Andrew Scully, Dawson Van Horn, McKenzie Bertsch, Selena York, and Aaliyah Parker.

3.49-3.00: Jennifer Blackburn, Alex Bruggeman, Lucas Poeppelman, Brooke Hemsworth, Emily Stepler, Kelsie McKinney, Morgyn Shoffner, Derek Arling, Luke Cantrell, Brayden Collier, Zachary Goguen, Elaina Crosson, Tayler Robbins, Madilynn Bice, Molly Batchelder, Brayden Farley, Austin Fry, Grace Maurer, Olivia Place, Jacob Reaman, and Wyatt Knouff.

Seniors

4.00: Kirsten Brunswick, Ryan Ciriegio, Emma Freytag, Abigail Gaydosh, Blake Ike, Kajalpreet Kaur, Parker Russell, Rachel Shoemaker, Kadyn Smith, Brooke Werling, and Zachary White.

3.99-3.50: Alex Rose, Ashley Heitkamp, Gracen Rogers, Mackenzie Scully, Macey Huelskamp, Macey Richard, Nicholas Nowlin, Kacey Pulfer, Allison Cisco, Mark Snider, Derek Coverstone, Ashley Landis, Jane Homans, Dallas Poeppelman, Kara Steinke, Elijah Kuck, Carly Becker, Noah Rioch, Kyle Stewart, Nichole Blackford, and Paige Harvey.

3.49-3.00: Cole Albers, Evan Bensman, Noah Iler, Carley King, Alex Bertke, Rebekah Emerson, Benjamin Wical, Andrew Meyer, Tiffani Higgins, Katelyn Moore, Devyn Sutherland, Nicholas Tomanelli, and Tyler McVety.

Anna High School

Staff report