Fort Loramie Local Schools


FORT LORAMIE — Fort Loramie Local Schools has announced its fourth nine-week honor roll as follows:

12th grade

A honor roll: Sophia Albers, Caitlin Bollheimer.

A- honor roll: Dylan Albers, Cody Barhorst, Miranda Berning, Craig Eilerman, Heather Eilerman, Lauren Eilerman, Jada Gaier, Morgan Holscher, Abigail Holthaus, Austin Meyer, Hattie Meyer, Jarrett Meyer, Gabriel Olberding, Alaina Pleiman, Danielle Poeppelman, Brooke Raterman, Grace Ruhenkamp, Chloe Scheer.

B+ honor roll: Evan Berning, Kaitlin Eilerman, Faith Kaminski, Erica May, Jenna Rosengarten.

B honor roll: Ryan Holthaus, Collin Luthman, Maxine Siegel.

11th grade

A honor roll: Cassidy Albers, Emily Austin, Joseph Ballas, Rachel DeLoye, Riley Middendorf, Jacob Rethman.

A- honor roll: Erin Chaney, Amy Eilerman, Hannah Pleiman, Jake Ratermann, Madison Rose, Chloe Stang, Devin Wehrman, Emma Wilt, Charles Wray.

B+ honor roll: Mitchell Berning, Andrew Meyer, Carson Moore, Nathan Raterman, Lydia Stricker.

B honor roll: Benjamin Barhorst, Grant Imwalle, Mason Kemper, Jana Poeppelman, Daniel Puthoff, Elijah Rosengarten, Brittany Wehrman.

10th grade

A honor roll: Nora Beresik, Kennedi Gephart, Blake Holthaus, Marissa Meiring, Zachary Pleiman, Taylor Ratermann.

A- honor roll: Savannah Henning, Evan Hoelscher, Macy Imwalle, Joel Keiser, Melissa Kunkler, Olivia McGee, Andrea Rodeheffer, Henry Ruhenkamp, Hannah Siegel, Alyssa Wrasman.

B+ honor roll: Jordan Drees, Hayden Egbert, Jenna Fischkelta, Noah Guillozet, James Keller, Joshua Pangilinan, Justin Puthoff, Mark Seger, Conrad Siegel.

B honor roll: Abby Barhorst, Chase Barhorst, Allie Barlage, Drew Benanzer, Ethan Eilerman, Jordan Eilerman, Michael Garrett, Luke Geise, Nathan Hess, Kaden Mescher, Cole Pence, Connor Raterman, Liliana Rodriguez.

Ninth grade

A honor roll: Grant Albers, Danielle Eilerman, Clara Gephart, McKenzie Hoelscher, Emily Holthaus, McKenna Mannier, Caeleb Meyer, Hannah Raterman, Angelica Rodriguez, Grace Rose.

A- honor roll: Samuel Barhorst, Reece Boerger, Austin Bollheimer, Hayden Eilerman, Megan Eilerman, Paige Eilerman, Caitlyn Gasson, Ava Grudich, Corynn Heitkamp, Owen Kitzmiller, Jordyn Koverman, Maya Maurer, Austin Meyer, Lynzee Meyer, Trevor Middendorf, Collin Moore, Emily Pleiman, Jadyn Puthoff, Ella Raterman, Dana Rose, Adam Siegel, Jordan Ward, Haley Wolfe.

B+ honor roll: Ethan Austin, Katelyn Barhorst, Claire Chaney, Katelyn DeLoye, Mack Fortman, Kelsi Holthaus, Darren Hoying, Max Hoying, Kylie Kuck, Tyler Luthman, Hannah May, Marcus McGowan, Jada Mescher, Derek Meyer, Nathan Meyer, Devin Ratermann, Brenna Shonk, Sam Smith, Devin Wray.

B honor roll: Leslie Allen, Carson Barhorst, Dustin Billing, Karsen Boerger, Jason Chaney, Ellie Holthaus, Alexander Knouff, Jared Magoteaux, Jarrett Poeppelman, Lucas Puthoff, Brock Ruhenkamp, Jake Sanders, Hailey Sherman Hoelscher, Madeline Simon.

Eighth grade

A honor roll: Aubrey Baker, Lauren Bergman, Anna Detrick, Evan Eilerman, Kaitlyn Grillot, Ethan Larger, Jacob Puthoff, Abby Wrasman.

A- honor roll: Danielle Barhorst, Elise Beresik, Eva Bolin, Olivia Borchers, Colleen Brandewie, Elliott Davis, Jada Drees, Tristan Fleckenstein, Lane Frilling, Colin Gasson, Colten Gasson, Riley Heitkamp, Sierra Henning, Emily Hess, Brooke Holthaus, Cara Meyer, Gabe Meyer, Owen Pleiman, Trey Ranly, Bradly Schmiesing, Alyson Schmitmeyer, Elizabeth Shatto, Jacob Sherman, Ava Sholtis, Ally Siegel, Julia Thompson, Quinci Voisard, Rhese Voisard.

B+ honor roll: Wesley Gehret, Clint Hilgefort, MaKenna Homan, Luke Meyer, Claira Rethman, Clayton Schafer, Isaiah Scheer, Quinn Sholtis, Alana Stricker, Emma Swick, Karson Tennery.

B honor roll: Morgan DeWeese, Delaney Higgins, Corey Hilgefort, Gavin Kemper, Damon Mescher, Derek Meyer, Luke Regula, Jared Rodeheffer, Tyson Ruhenkamp, Vivian Siegel.

Seventh grade

A honor roll: Adam Ballas, Maya Dues, Darren Eilerman, Justin Holthaus, Lillian Moore, Sarah Thomas.

A- honor roll: Katrina Berning, Nathan Boerger, Viola Bornhorst, Max Cotner, Ella Hoelscher, Kristen Knasel, Olivia Mescher, Danielle Paulus, Austin Pleiman, Isaac Raterman, Lexi Smith, Aubrey Turner, Ava Turner, Aiden Wehrman.

B+ honor roll: Jessica Albers, Thomas Birkmeyer, Sierra Blumenstock, Logan Eilerman, Laura Gusching, Vanessa Haworth, Ryan Hoelscher, Samantha Jacobs, Ethan Keiser, Caleb Maurer, Brittany McClellan, Sable Ruhenkamp, William Ruhenkamp, Dylan Sanders.

B honor roll: Rylie Clune, Lillian Eilerman, Carman Frey, Calvin Hoying, Alexis Koverman, Nathan Kunk, Collin Lessing, Christian McGee.

Fort Loramie students attending the Upper Valley Career Center fourth quarter honor roll

12th grade

A honor roll: Nicole Allen, Dillon Braun, Lindsay Bruggeman, Lane Eilerman, Seth Gephart, Nathan Hausfeld, Nolan Holthaus, Caitlin Meyer, Justin Meyer, Makenzie Ranly, Bradyn Ransdell, Austin Siegel, Tyler Siegel, Avory Smith, Troy Sturwold, Jenna Thomas.

B honor roll: Emily Barhorst, Parker Barhorst, Megan Holthaus, Deskin Kacin, John Schulze.

11th grade

A honor roll: Seth Barga, Tori Barga, Caleb Bodenmiller, Collin Detrick, Peyton Drees, Taylor Francis, Aleah Frilling, Taylor Hartzell, Shane Hilgefort, Kyla Holthaus, Carter Mescher, Rylee Poeppelman, Jasmyn Rhoades, Kenneth Rose, Gavin Schulze, Logan Siegel.

B honor roll: Alexis Fleckenstein, Jared Middendorf, Andrew Swob, Grace Wehrman.

RECOMMENDED FOR YOU