Market Rabbit show results


Meat Pen

Class 1 Orange

First: Carissa Fast

Second:Bree Charles

Third:Miah Huelskamp

Fourth:Brycen Sherman

Fifth:Jameson Huelskamp

Class 2 Orange

First:Jordan Henman

Second: Sophia Rowles

Third: Evan Michael

Fourth: Carter Ingle

Fifth: Jaydon Huelskamp

Class 3 Orange

First: Carter Edwards

Second: Kavin Wiley

Third: Abby Holthaus

Fourth: Jessie Abke

Fifth: Cameron Bowersock

Class 4 Orange

First: Madelaine Martin

Second: Coleman Martin

Third: Mackenzie Holthaus

Fourth: Lucy Siegel

Fifth: Sophia Aufdehaar

Class 5 Orange

First: Emily Lessing

Second: Clayton Edwards

Third: Cortney Copeland

Fourth: Landin Caudill

Fifth: Madeline McEldowney

Class 6 Orange

First: Samantha Martin

Second: Karli Hiler

Third: Lonna Heath

Fourth: Emily Holt

Fifth: Lillie Heitkamp

Class 7 Orange

First: Chelsea McEldowney

Second:Luke Homan

Third:Ethan Heidenreich

Fourth:Emma Michael

Fifth:Camryn Wilson

Class 8 Orange

First:Abigail McEldowney

Second:Jessica Batton

Third:Ethan Heidenreich

Fourth:Emma Michael

Fifth:Camryn Wilson

Class 9 Orange

First:Madison Kipp

Second:Michaela Ambos

Third:Aaron Maddy

Fourth:Kody Barhorst

Fifth:Cassidy Albers

Class 10 Orange

First: Sean Barhorst

Second:Cody Selanders

Third: Noah Jenkins

Fourth: Trevor Sosby

Fifth: Jordyn Koverman

Class 11 Orange

First: Kirsten Sparks

Second: Katelynn Garber

Third: Becca Selanders

Fourth: Madilynn Platfoot

Fifth: Mason Platfoot

Class 1 Green

First: Marten Coleman

Second: Karli Hiler

Third: Lilian Aufderhaar

Fourth: Logan Aufderhaar

Fifth: Andrew Timmerman

Class 2 Green

First: Carissa Fast

Second: Samantha Martin

Third: Clayton Edwards

Fourth: Carter Edwards

Fifth: Landin Caudill

Class 3 Green

First: Abigail McEldowney

Second: Joshua Madden

Third: Madeline McEldowney

Fourth: Madelaine Martin

Fifth: Olivia Cook

Class 4 Green

First: Jessica Batton

Second: Emily Holt

Third: Jenna Batton

Fourth: Dalton Shank

Fifth: Noah Aufderhaar

Class 5 Green

First: Madilynn Platfoot

Second: Sean Bornhorst

Third: Michaela Ambos

Fourth: Kylie South

Fifth: Mikayla Hensley

Class 6 Green

First: Katelynn Garber

Second: Mason Platfoot

Third: Emily Lessing

Fourth: Noah Barr

Fifth: Cole Aufderhaar

Grand Champion Meat Pen- Kate Garber

Reserve Grand Champion Meat Pen- Chelsea McEldowney

Third: Madelanie Martin

Fourth: Emily Lessing

Fifth: Cole Martin

Single Fryer

Class 1

First: Bree Charles

Second: Jessie Abke

Third: Brycen Sherman

Fourth: Ben Schmitmeyer

Fifth: Dylan Shaffer

Class 2

First: Jordan Henman

Second: Jaydon Huleskamp

Third: Kavin Wiley

Fourth: Cree Christy

Fifth: Carter Ingle

Class 3

First: Carter Edwards

Second: Jessica York

Third: Logan Aufderhaar

Fourth: Abby Holthaus

Fifth: Joel Keiser

Class 4

First: Evan Michael

Second: Coleman Martin

Third: Allisen Foster

Fourth: Drew Young

Fifth: Maya Shafer

Class 5

First: Madelanie Martin

Second: Eleanor Siegel

Third: Lucy Siegel

Fourth: Clayton Edwards

Fifth: Madeline McEldowney

Class 6

First: Samantha Martin

Second: Kylie South

Third: Emily Lessing

Fourth: Owen Poeppelman

Fifth: Alexandra Henman

Class 7

First: Emily Holt

Second: Olivia Cook

Third: Cortney Copeland

Fourth: Lillie Heitkamp

Fifth: Carissa Fast

Class 8

First: Evan Poeppelman

Second: Abigail McEldowney

Third: Andrew Timmerman

Fourth: Katelyn Sosby

Fifth: Faith York

Class 9

First: Jessica Batton

Second: Madison Kipp

Third: Andrew Puckett

Fourth: Lonna Health

Fifth: Aaron Maddy

Class 10

First: Dalton Shank

Second: Emma Freytag

Third: Cassidy Albers

Fourth: Kalei Welch

Fifth: Chelsea McEldowney

Class 11

First: Cody Selanders

Second: Noah Jenkins

Third: Lindsay McEldowney

Fourth: Myles Platfoot

Fifth: Alexis Koverman

Class 12

First: Jordyn Koverman

Second: Katelynn Garber

Third: Jenna York

Fourth: Jenna Batton

Fifth: Korey Grigsby

Grand Champion Single Fryer- Jordan Koverman

Reserve Grand Champion Single Fryer- Katelynn Garber

Third: Emily Holt

Fourth: Bree Charles

Fifth: Samantha Martin