Students named to Fort Loramie honor roll


FORT LORAMIE — Fort Loramie Local Schools has announced its second nine-week honor roll for the 2019-20 school year.

12th Grade: A Honor Roll: Nora Beresik, Kennedi Gephart, Evan Hoelscher, Blake Holthaus, Macy Imwalle, James Keller, Zachary Pleiman, Henry Ruhenkamp, Hannah Siegel, Alyssa Wrasman.

A- Honor Roll: Jenna Fischkelta, Luke Geise, Trystan Grote, Joel Keiser, Melissa Kunkler, Riley Mangas, Olivia McGee, Marissa Meiring, Justin Puthoff, Connor Raterman, Taylor Ratermann, Mark Seger.

B+ Honor Roll: Abby Barhorst, Allie Barlage, Drew Benanzer, Michael Garrett, Kaden Mescher, Liliana Rodriguez.

B Honor Roll: Mallory Boerger, Katelyn Ernst, Desiree Fogt, Noah Guillozet, Evan Luthman, Jenna Pleiman, Kevin Pleiman, Paige Rethman.

11th Grade: A Honor Roll: Grant Albers, Danielle Eilerman, McKenzie Hoelscher, Maya Maurer, Emily Pleiman, Jadyn Puthoff, Hannah Raterman, Grace Rose, Jordan Ward.

A- Honor Roll: Samuel Barhorst, Reece Boerger, Claire Chaney, Hayden Eilerman, Paige Eilerman, Caitlyn Gasson, Clara Gephart, Corynn Heitkamp, Emily Holthaus, Owen Kitzmiller, Alexander Knouff, Caeleb Meyer, Trevor Middendorf, Ella Raterman, Devin Ratermann, Angelica Rodriguez, Dana Rose, Adam Siegel.

B+ Honor Roll: Leslie Allen, Katelyn Barhorst, Megan Eilerman, Mack Fortman, Ava Grudich, Jordyn Koverman, Kylie Kuck, Hannah May, Derek Meyer, Collin Moore, Lucas Puthoff, Brock Ruhenkamp, Madeline Simon, Haley Wolfe, Devin Wray.

B Honor Roll: Katelyn DeLoye, McKenna Mannier.

10th Grade: A Honor Roll: Aubrey Baker, Lauren Bergman, Colleen Brandewie, Anna Detrick, Jada Drees, Tristan Fleckenstein, Colten Gasson, Kaitlyn Grillot, Ethan Larger, Cara Meyer, Quinn Sholtis, Julia Thompson.

A- Honor Roll: Olivia Borchers, Evan Eilerman, Colin Gasson, Riley Heitkamp, Emily Hess, Brooke Holthaus, Jacob Puthoff, Isaiah Scheer, Elizabeth Shatto, Jacob Sherman, Ava Sholtis, Ally Siegel, Emma Swick, Karson Tennery, Quinci Voisard, Rhese Voisard, Abby Wrasman.

B+ Honor Roll: Danielle Barhorst, Colin Boyer, Elliott Davis, Lane Frilling, Sierra Henning, Clint Hilgefort, Corey Hilgefort, Adam Keller, Gavin Kemper, Derek Meyer, Gabe Meyer, Luke Meyer, Owen Pleiman, Trey Ranly, Luke Regula, Claira Rethman, Jared Rodeheffer, Bradly Schmiesing, Alyson Schmitmeyer.

B Honor Roll: Elise Beresik, Eva Bolin, Morgan DeWeese, Taran Fleckenstein, Wesley Gehret, MaKenna Homan, Damon Mescher, Jacob Pleiman, Tyson Ruhenkamp, Vivian Siegel.

9th Grade: A Honor Roll: Adam Ballas, Nathan Boerger, Lillian Moore, Sarah Thomas.

A- Honor Roll: Jessica Albers, Katrina Berning, Maya Dues, Darren Eilerman, Ella Hoelscher, Kristen Knasel, Olivia Mescher, Danielle Paulus, Austin Pleiman, Franklin Rethman, Aubrey Turner, Ava Turner, Aiden Wehrman.

B+ Honor Roll: Thomas Birkmeyer, Viola Bornhorst, Max Cotner, Laura Gusching, Justin Holthaus, Ethan Keiser, Collin Lessing, Caleb Maurer, Isaac Raterman.

B Honor Roll: Kameron Barhorst, Sierra Blumenstock, Rylie Clune, Lillian Eilerman, Logan Eilerman, Vanessa Haworth, Ryan Hoelscher, Calvin Hoying, Samantha Jacobs, Carson Pleiman, Lance Poeppelman, William Ruhenkamp.

8th Grade: A Honor Roll: Cameren Benanzer, Ella Boerger, Ellen Frilling, Levi Gephart, Hallie Grillot, Allyson Holland, Summer Hoying, Alexandra Rose, Makenna Snider.

A- Honor Roll: Alex Boerger, Colleen Boerger, Colleen Borchers, Jennifer Chaney, Emma Eilerman, Bradyn Frilling, Rachel Gehret, Mavrick Grudich, Ashlee Hess, Aliya Hoelscher, Brynn Holland, Will Holland, William Hoying, JadeAnn Laux, Johanna Meyer, Morgan Pleiman, Grant Poeppelman, Jaden Rose, Abigail Siegel, Eleanor Siegel, Jason Siegel, Lucy Siegel, Macy Timmerman, Whitney Timmerman, Sunni Voisard.

B+ Honor Roll: Skyler Albers, Calder Bergman, Aden Bolin, Claudia Bornhorst, Damian Bruns, Owen DeLoye, Jada Flint, Carlie Goubeaux, Jack Holthaus, Isabelle Lawrence, Brock McCumber, Carissa Meyer, Kate Ruhenkamp.

B Honor Roll: Gracie Albers, Eli Boerger, Ashlyn Eilerman, Macey Holthaus, Nicholas Holthaus, Camron Homan, Ethan Sherman, Ava Stewart.

7th Grade: A Honor Roll: Jenna Barhorst, Harley Eilerman, Julian Gaier, Victoria Mescher, Kateri Sherman, Kelly Thompson, Audrey Wrasman.

A- Honor Roll: Jared Baker, Marie Ballas, Delaney Barhorst, Ella Bertke, Addison Boerger, Avery Brandewie, Carter Gasson, Megan Gigandet, Ariel Heitkamp, Isaac Holthaus, Claire Hoying, Katelyn Luthman, Maxwell Maurer, Alyece McCumber, Joseph Puthoff, Deanna Rodeheffer, Anna Ruhenkamp, Beau Schafer, Mylee Shatto, Autumn Turner.

B+ Honor Roll: Nicholas Barhorst, Carter Eilerman, Carissa Fast, Chelsea Gasson, Gabriel Hart, Louis Hart, Luke Holthaus, Mackenzie Holthaus, Kyleigh Houchin, Ty Kemper, Spencer Knouff, Darren Kunk, Amanda Kunkler, Lauren Moore, Anthony Paulus, Benjamin Pleiman, Korigan Ransdell, Ashton Wray.

B Honor Roll: Sydney Blumenstock, Alexandria Eilerman, Sydney Flint, Alexis Jacobs, Ethan Koester, Emma Quinter, Ryan Sanders, Anthony Siegel.

Fort Loramie students attending the Upper Valley Career Center second quarter honor roll:

12th Grade: A Honor Roll: Nicholas Brandewie, Jordan Drees, Andrea Rodeheffer, Chase Barhorst, Logan Cooper, Ethan Eilerman, Savannah Henning, Jasi Piatt, Maddison Lessing, Joshua Pangilinan, Conrad Siegel, Adam Deweese, Jordan Eilerman, Nathan Hess, Cole Pence, Griffin Meyer.

B Honor Roll: Lora Grewe, Caleb Watercutter.

11th Grade: A Honor Roll: Ethan Austin, Carson Barhorst, Nicholas Barhorst, Nolan Berning, Dustin Billing, Austin Bollheimer, Bret Bruns, Jason Chaney, Ellie Holthaus, Kelsi Holthaus, Darren Hoying, Lorissa Hoying, Max Hoying, Tyler Luthman, Jared Magoteaux, Isaac Maurer, Marcus McGowan, Jada Mescher, Austin Meyer, Nathan Meyer, Jarrett Poeppelman, Jake Sanders, Brenna Shonk, Sam Smith, Destiny Wheeldon.

B Honor Roll: Austyn Flory, Olivia Frey, Kevin Gusching, Gloria Olberding, Shienne Posada, Hailey Sherman Hoelscher, Kalei Welch.