Junior Fair results – Swiine


Market Gilts:

Division 1:

Class 1: Berkshire

1. Aven Zimpfer

2. Carly Koverman

Class 2: Chester White

1. Brynn Billing

Class 3: Duroc

1. Wyatt Howell

2. Jacob Yenser

3. Leah Meyer

4. Makayla Brunson

5. Aven Zimpfer

Class 4: Hampshire

1. Ian Freeman

2. Sammy Howell

3. Logan Ziegenbusch

Class 5: Landrace

1. Breelyn Gariety

Class 6: Poland China

1. Cortney Copeland

Class 7: Yorkshire

1. Brynn Billing

2. Brant Metz

3. Grant Carity

4. Atlie Zimpfer

Class 8: Spot

1. Landon Howell

Division 1 Champion: Brynn Billing

Division 1 Reserve Champion: Brynn Billing

Division 2:

Class 1:

1. Lane Howell

2. Spencer Yinger

3. Joseph Bruns

4. James Tuente

5. Ethan Keiser

Class 2:

1. Brooks Platfoot

2. Atlie Zimpfer

3. Brant Heitman

4. Amber Zimpfer

5. Marin Argabright

Class 3:

1. Marissa Snider

2. Makenna Snider

3. Marin Argabright

4. Jana Metz

5. Anthony Gehret

Division 2 Champion: Marissa Snider

Division 2 Reserve Champion: Makenna Snider

Division 3:

Class 4:

1. Conner Smock

2. Cora Heitman

3. Madison Snider

4. Brezlyn Egbert

5. Ezra Egbert

Class 5:

1. Megan Argabright

2. Madison Snider

3. Rhylan Platfoot

4. Aven Zimpfer

5. Kaitlyn Wells

Class 6:

1. Abigail Ferryman

2. Brynleigh Osysko

3. Marissa Snider

4. Makenna Snider

5. Aiden Ziegenbusch

Division 3 Champion: Abigail Ferryman

Division 3 Reserve Champion: Brynleigh Osysko

Market Gilt Overall:

Grand Champion: Abigail Ferryman

Reserve Champion: Marissa Snider

3rd: Brynleigh Osysko

4th: Makenna Snider

5th: Brynn Billing

Market Barrows:

Division 1:

Class 1:

1. Ava Reithman

2. Atlie Zimpfer

3. Collin Walker

4. Derek Wolters

5. Zane Michael

Class 2:

1. Ava Riethman

2. John Smock

3. Sable Ruhenkamp

Class 3:

1. Jacob Yenser

2. Cortney Copeland

3. Kennedy Vaubel

4. Bode Ruhenkamp

5. Tyson Vaubel

Class 4:

1. Rhylan Platfoot

2. Easton Shuster

3. Brynleigh Osysko

4. Spencer Knouff

5. Brant Metz

Class Winner Duroc: Rhylan Platfoot

Class Winner Reserve Duroc: Jacob Yenser

Class 5:

1. Iris Ruhenkamp

2. Conner Smock

3. Leah Meyer

4. Logan Ziegenbusch

Class 6:

1. John Smock

2. Jana Metz

Class 7:

1. Brad Schmiesing

Class 8:

1. Abigail Ferryman

2. Conner Smock

3. Jenna Wolters

4. James Tuente

Class 9:

1. Abigail Ferryman

2. Addison Weigandt

3. Emma Schmiesing

Class 10:

1. Cole Carity

2. John Smock

3. Ruth Carity

4. Alexander Knouff

5. Aiden Ziegenbusch

Division 1 Champion: Cole Carity

Division 1 Reserve Champion: Iris Ruhenkamp

Division 2:

Class 1:

1. Brant Metz

2. Spencer Yinger

3. Brezlyn Egbert

4. Iris Ruhenkamp

5. Dawson Swob

Class 2:

1. John Smock

2. Spencer Knouff

3. Aven Zimpfer

4. Sammy Howell

5. Logan Fullenkamp

Class 3:

1. Ava Riethman

2. Atlie Zimpfer

3. Shelden Pohlman

4. Jenna Wolters

5. Kyle Bensman

Class 4:

1. Conner Smock

2. Alexander James Knouff

3. Kale Hoying

4. Claire Brunson

5. Sammy Howell

Division 2 Champion: Ava Riethman

Division 2 Reserve Champion: Conner Smock

Division 3:

Class 5:

1. Alexander James Knouff

2. Amber Zimpfer

3. Sammy Howell

4. Claire Brunson

5. Kale Hoying

Class 6:

1. Jana Metz

2. Easton Shuster

3. Lauryn Wolters

4. Malina Chappie

5. Ethan Keiser

Class 7:

1. Brant Heitman

2. Cora Heitman

3. Ava Riethman

4. Bailey Pohlman

5. Brant Metz

Class 8:

1. Rhylan Platfoot

2. Jay Wildermuth

3. Claire Brunson

4. Josephine Gehret

5. Brielle Hoying

Division 3 Champion: Alexander James Knouff

Division 3 Reserve Champion: Rhylan Platfoot

Division 4:

Class 9:

1. Lily Fullenkamp

2. Brynleigh Osysko

3. Jacob Yenser

4. Leah Meyer

5. Callie Gehret

Class 10:

1. Alexander James Knouff

2. Brooks Platfoot

3. Zane Michael

4. Joey Bruns

5. Layla Howell

Class 11:

1. Jacob Yenser

2. Nolan Howell

3. Madison Jeffries

4. Leah Meyer

5. Joseph Mohler

Division 4 Champion: Lily Fullenkamp

Division 4 Reserve Champion: Alexander James Knouff

Market Barrow Overall:

Grand Champion: Ava Riethman

Reserve Champion: Lily Fullenkamp

Third: Cole Carity

Fourth: Alexander James Knouff

Fifth: Iris Ruhenkamp