Junior Fair results — Market Feeder Calf, Beef Cattle


Dairy Beef Feeder

Class 1

1. Abigail Hollenbacher

Class 2

1. Maddison Gehret

2. Owen Hershberger

3. Lance Poeppelman

4. Owen Hershberger

5. Alex Poeppelman

Class 3

1. Zach Schmitmeyer

2. Ally Seigel

3. Weston Delaet

4. Kaylie Kipp

5. Liam Gehret

Class 4

1. Riley Giles

2. Tyson Vabuel

3. Madison Kipp

4. Kennedy Vabuel

5. Benton Sailor

Class 5

1. Jacob Puthoff

2. Abigail Seigel

3. Jacob Schmitmeyer

4. Bailey Pohlman

5. Norah Homan

Class 6

1. Zach Amobs

2. Levi Delaet

3. Weston Delaet

4. Abigail Hollenbacher

5. Jake Kipp

Class 7

1. Zach Amobs

2. Ella Rethman

3. Savannah Will

4. Lydia Gehret

5. James Tuente

Class 8

1. Bailey Gehret

2. Haily Tuente

3. Leslie Allen

4. Justin Barhthauer

5. Norah Homan

Class 9

1. Will Rethman

2. Ethan Hollenbacher

3. Levi Barthauer

4. Jack Rethman

5. Kyle Bensman

Class 10

1. Austin Pleiman

2. Alyssa Poeppelman

3. Kyle Bensman

4. Clayton Schafer

Class 11

1. Beau Schafer

Overall Dairy Beef Feeder

1. Grand: Zach Ambos

2. Reserve: Bailey Gehret

3. Austin Pleiman

4. Maddison Gehret

5. Ella Rethman

Beef Feeder

Class 1

1. Aiden Belle Brautigam

2. Caleb Schulze

Class 2

1. Maya Oduro

2. Dean Boeger

Class 3

1. Russell Hoying

2. Alexander Ginn

Class 4

1. Leah Meyer

2. Levi Hoying

Overall Beef Feeder

1. Grand: Leah Meyer

2. Reserve: Aiden Belle Brautigam

3. Russell Hoying

4. Levi Hoying

5. Caleb Schulze

Beef Cattle Show

Dairy Steer

Class 1

1. Ben Bohman

2. Lillie Heitkamp

Class 2

1. Logan Hollenbacher

2. Hannah Heitkamp

3. Ben Bohman

Class 3

1. Hannah Heitkamp

2. Abigail Hollenbacher

3. Casey Delaet

Class 4

1. Clayton Schafer

2. Ethan Hollenbacher

3. Maddox Abke

Class 5

1. Levi Delaet

2. Jessie Abke

3. Bailey Pohlman

Overall Dairy Steer

1. Grand: Levi Delaet

2. Reserve: Hanna Heitkamp

Market Heifer

Class 1

1. Lane Asbury

Class 2

1. Lillian Auferhaar

Overall Market Heifer

1. Grand: Lillian Auferhaar