Anna High School


ANNA — Anna High School has released its honor roll for the fourth nine weeks of the 2017-18 school year.

Freshman

4.0: Inti Adkins, Andrew Berning, Brynn Billing, Ella Doseck, Travis Fogt, Riley Gaydosh, Mary Landis, Abigail Pleiman, Jacob Robinson, Dylan Seigle, Alexis Shannon, Brook Steinke, Amber Zimpfer

3.99-3.5: Caden Cruset, Reilly Sommer, Aubrey Hoying, Abigail Sheipline, Antonio Serrano, Rachel Wells, Timothy Hamblin, Andrew Millhouse, Audrey Bensman, Macy Egbert, Isaac McDermott, Aleksandra Shepherd, Gavin Van Horn, Addison Brewer, Ethan Freytag, Garhett Keener, Ryan Poeppelman, Madison Romanowski, Kaia Uhlenhake and Macy Wahl.

3.49-3.0: Adam Arling, Brielle Collier, Ethan Kitchen, Connor McKinney, Haley Muter, Victorea Long, Mackenzie Cole, Megan Elliott, Kyle Evans, Nicholas Fry, Benjamin Kovacs, Camryn Wilson, Faith Witer, Levi Cain, Ally Barhorst, Navneet Kaur, Spencer McClay, Lauryn Paulus, Makayla Platfoot, Noah Barr, Isaac Egbert, Bryce Jenkins, Natasha York and Kyle Homan.

Sophomores

4.0: Bailey Althauser, Michaela Ambos, Sophia Aufderhaar, Caleb Baughman, Connor Bensman, Emily Bertke, Bart Bixler, Caleb Gaier, Sarah Ham, Bryce Havenar, Brianna Holtzapple, Miya McIntrye, Taylor Kauffmann, Mackensie Littlefield, Lindsay McEldowney, Elizabeth Michael, Maura Rose, Kiplyn Rowland, Grant Spangler, Maggie Stiefel and Macy Wiktorowski.

3.99-3.5: Kayla Helman, Elijah Holsapple, Riley Huelskamp, Samantha Martin, Taylor Noll, Derek Wolters, Jackson Howell, Madeline McEldowney, Austin Wuebker, Kiris Fox, Elizabeth Rickert, Riley Thobe, Lillian Toller, Lauren Barhorst, Lauren Elliott, Adrienne Endsley, Samuel Harshbarger, Melaney Heinrichs and Morgan Meyer.

3.49-3.0: Blake Barhorst, Nolan Emerson, Chase Hillenbrand, Bryce Meyer, Chloe Sharp, Stephanie Tomanelli, Hayden Davies, Brandon Shannon, Adriana Ashford, Jared Egbert, Dylan Steinke-Ellinger, Carey White, Amber Stewart, Evan Poeppelman, Ashley Ferguson, Madison Roe, Justin Murray, Samantha Gratz, Anthony Billing, Tyler McClay, Autumn Lampert, Ian Bollheimer, Ryan Heitmeyer, Eric Peterson, Madison Skorupski, Danielle Stoll, Gabriel Wildermuth and Wil Luthman.

Juniors

4.0: Claire Bensman, Isaac Dodds, Nathan Edelmann, Brandon Hemsworth, Ashleigh Jurosic, Heidi McRill, Colton Nanik, Jacob Osborne, Georgia Platfoot, Isaac Rindler, Ben Schmitmeyer, Jarred Seigle, Geran Wagle and Sierra Williams.

3.99-3.5: Jake Kovacs, Taylor Kress, Lindsey Barhorst, Hannah Shoemaker, Lauren Stephens, Tyler Zimpfer, Addie Skidmore, Courtney Hoehne, Griffin Doseck, Brooke Haynes, Breah Kuck, Olivia Pulfer, Taylor Spence, Carter Elliott, Jessica Mealy, Ethan Huecker, McKenzie Bertsch, Aliyah Parker, Brady Hanes, Kelsey Hess, Jennifer Blackburn, Alicia Brunswick, Luke Cantrell, Abigail Counts, Emma Meyer, Lucas Poeppelman, Tayler Robbins, Alexia Wells, Selena York, Corbin Knutson, Allie Skidmore, Shana Roe, Elizabeth Fleming and Ivy Welsh.

3.49-3.0: Cameron Bowersock, Devan O’Connell, Kelsie McKinney, Dawson Van Horn, Brooke Hemsworth, Rana Edwards, Grace Maurer, Olivia Place, Andrew Scully, Samuel Sharp, Elizabeth Witer, Derek Arling, Autumn Peterson, Mackenzie Cummings, Taylor Kauffman, Ethan Bremke, Alex Bruggeman, Elaina Crosson, Caleb Cruset, Emily Stepler, Madilynn Bice, Brayden Collier, Isaiah Pleiman, Callum Smith and Zachary Goguen.

Seniors

4.0: Andrew Balling, Kirsten Brunswick, Logan Cathcart, Ryan Ciriegio, Emma Freytag, Abigail Gaydosh, Jane Homans, Macey Huelskamp, Blake Ike, Ashley Landis, Sarah Layman, Savanna Manger, Travis Meyer, Maria Payne, Linda Perkins, Macy Richard, Parker, Russell, Rachel Shoemaker, Mark Snider, Brooke Werling, Zachary White, Paige Wiktorowski and Alexa Wuebker.

3.99-3.5: Allison Cisco, Alex Rose, Allison Bertke, Derek Coverstone, Gracen Rogers, Riley Osborn, Mackenzie Scully, Aidan Endsley, Kajalpreet Kaur, Nicholas Nowlin, Dallas Poeppelman, Emily Aufderhaar, Ashley Heitkamp, Kadyn Smith, Seth Stiefel, Emily Albers, Kacey Pulfer, Wyatt Bensman, Alex Bertke, Rebekah Emerson, Kara Steinke, Hallie Bates, Nichole Blackford, Andrew Brodman, Ethan Burd, Paige Harvey and Patrick Toller.

3.49-3.0: Cole Albers, Carly Becker, Noah Rioch, Antonio Hornung, Nicole Stoll, Nicholas Tomanelli, Isaac Cain, Jada Rowland, Dominic Bolin, Kyle Stewart, Bailey Luthman, Taylor Muter, Elijah Kuck, Austin McIntyre, Benjamin Wical, Stephanie Esser, Tyler McVety, Noah Iler, Carley King, Mason Platfoot, Samantha Schulze and Devyn Sutherland.