Fairlawn Local Schools


SIDNEY — Fairlawn Local Schools has released its honor roll for the first quarter grading period.

Fourth grade

4.00: Amelie Phillips, Cheyenne Wooddell, Alice Chrisman, Makaylie Martin.

3.50-3.99: Drake Huelskamp, Ethan Hollenbacher, Madalyn Gillman, Madyson Hooker, Lucas Longmire, Garret Maddy, Sarah Patten, Amanda Roush, Christopher Strunk, Olivia Green, Eva Henderson, Caleb Lavey, Lucas Driskell, Madelynn Miller, Piper Miller, Ariel Keith, Matthew Caudill, Abagail Thornton.

3.00-3.49: Troy Putnam, Alejandra Bowman, Kasey Gorby, Areanna Walker, Noah Brautigam, Coley Christy, Kyla Jutte, Ava Daniel, Jalyn Gillum, Olivia Graham, Valerie Sharp.

Fifth grade

4.00: Alena Swearingen, Alli Orsborne, Maddox Abke, Cassie Heath, Caleigh Helber.

3.50-3.99: Addison Weigandt, Bradley Clevenger, Mya McGill, Grace Huelskamp, Rileigh Eichelberger, Riley Douglas, Chance Kirtley, Ethan Elliott, Lilly Cathcart, Logan Hammer, Addyson McClain, Victoria Suttles, Aryanna Young, Gabriel Lundin, Katrina Little, Lani Clemons, Grady Cramer, Jullissa Coey, Katelyn Craig, Hayden Peacock.

3.00-3.49: Braden Sparks, Mason Berger, Jayden Conatser, Jaydon Huelskamp, CJ Lessing, Karsen Fogt, Trenton Scherer, Xandrea Piper, Kaleb Burton, Marcus Jackson, Madisyn Palmer, Stanton Taylor, Abbigail Caudill.

Sixth grade

4.00: Martha Chrisman, Riley Cota, Raven Couchot, Mason Gold, Brayden Lumbatis, Alan Rose.

3.50-3.99: Justin Barthauer, Loralei Chambers, Isaac Clayton, Dalton, Davis, Aubree Jutte, Riley Longmire, Aiden Swank, Kavin Wiley.

3.00-3.49: Alondra Acevedo, David Back, Josef Bernardi, Nevaeh Burt, Ethan Clem, Haley Cox, Bryce Ennis, Owen Hershberger, Carter Lewis, Marissa Michael, Kyle Orndorff, Avah Riedlinger, Jessica Stanley.

Seventh grade

4.00: Ellie Henman, Liliana Phillips, Addison Swearingen, Andrew Westerbeck.

3.50-3.99: Kylie Clark, Julianna Clayton, Sarah Clevenger, Marissa Corner, Liberty Couchot, Gavin Fitzgerald, Julia Huelskamp, Avery North, Nicholas Nuss, Jaret Scherer, Anthony Schmiesing, Hunter Stoodt, Ryleigh Werling, Lily Zwiebel.

3.00-3.49 Marcus Berger, Aurora Caudill, Nolan Cramer, Aiden Haynes, Alexis Hinds, Logan Hollenbacher, Hannah Hull, Gavin Landrey, Paige Langenkamp, Molly Lavins, Aaron Maddy, Eli Putnam, Trey Sparks.

Eighth grade

4.00: Seth Jones, Satchel McMahon, Mark Moloney.

3.50-3.99: Levi Barthauer, Jenna Batton, Macie Brautigam, McKenzie Green, Jaidon Hiestand, Jackson Huelskamp, Alissa Kinnett, Brianna Kinnett, Darcy Maxson, Ryan McGill, Zachary Orsborne, Samantha Quinlisk, Megan Schnipke, Victoria Sibert, Alexandra Suttles, Kayleigh Taylor, Jordan Turner.

3.00-3.49: Conner France, Brooke Gillem, Emily Lessing, Zayne Maddy, Kaden Pauley, Kaitlyn Stoodt, Alayna VanHorn, Kylee Wheeler.

Ninth grade

4.00: Elise Bell, Willow Clincher, Gabriella DeBrito, Lonna Heath, Claire Henman, Emma Jamison, Malaina Little, Joshua Stekli, Abigail Swearingen, Chloe Weigandt, Savannah Will.

3.50-3.99: Jessie Abke, Olivia Ambos, Aiden Brautigam, Leiann Campbell, Myla Cox, Dominic Davis, Vaegus Gallimore, Kurtis Hobbs, Taylor Lessing.

3.00-3.49: Taylor Champagne, Curtis Hill, Kobi Jones, Mitchell Mathis, Matthew Mullen, Payton Pierce, Katie Roe.

10th grade

4.00: Haylee Musser, Kyle Peters, Jack Quinlisk.

3.50-3.99: Allan Asher, Tyshawn Brooks, Andrew Ivey, Jordan Lessing, Drew Maddy, Keith Orndorff, Skyler Piper, Ashley Roush.

3.00-3.49: Catherine Cardo, Kylee Ginter, Alexandra Henman, Faith Holthaus, Jacob Kennedy, Paige Pennington, Seth Puckett, Brynn Thomas, Austin Turner, Ethan Westerbeck.

11th grade

4.00: Karina Basiura, Jessica Batton, Aaron Brautigam, Jonah Brautigam, Erick Brooks, Kenedee Gallimore, Michael Hadden, Rachelle Hiestand, MaCalla Huelskamp, Kenna Knight, Nicole Luncz, Jaysmyn Phinney, Jordan Rayl, Dustin Turner, Nathaniel Turner, Emily Weigandt, Grace Weigandt.

3.50-3.49: Cade Allison, Jackie Bensman, Thomas Carr, Dawson Davis, Andria Ford, Dalton France, Chester Hughes, Bailey Massengill, Christian Porath, Breanna Rufus, Garrett Smail, Brittany Strunk, Elizabeth Suttles.

3.00-3.49: Caleb Allen, Isaac Ambos, Charles Bernardi, Miranda Chitwood, Noah Haynes, Jordan Henman, Gavin Jones, Jacob Stayrook, Erin Swigart, Gideon Weymer.

12th grade

4.00: Meghan Bell, Ariana Clack, Lauren Dudgeon, Renee Gent, Logan Jamison, Noah Krebs, Levi McDonald, Emma McDowell, Cassandra McKnight, Grace McPeeks, Thomas Moloney, Madison Pierce, Caleb Puckett, Allison Roush, Skyler Turnbill.

3.50-3.99: Lane Greiwe, Madison Huelskamp, Evan Jameson, Skylar Jones, Alivia Meyers, Mikayla Pierce, Holman Rosales, Chloee Sharrock, Brandon Smith, Lukas Smith, Kennedy Spicer, Sheldon VanHorn.

3.00-3.49: Hunter Booth, Olivia Chamberlain, Mya Elsass, Nicholas Huelskamp, Douglas Wright.