Honor roll: Anna High School


Anna High School

ANNA — Anna High School recently released their 2015-16 second nine-weeks honor roll:

Freshmen

4.00: Nathan Edelmann, Hannah Shoemaker, Isaac Dodds, Colton Nanik, Claire Bensman, Abigail Counts, Emma Meyer, Jake Kovacs, Tyler Zimpfer, Georgia Platfoot, Jacob Osborne, Ben Schmitmeyer, Griffin Doseck, Carter Elliott, Lindsey Barhorst, Jarred Seigle, Geran Wagle, Ashleigh Jurosic, Brandon Hemsworth, Sierra Williams.

3.99-3.50: Brooke Haynes, Lauren Stephens, Madison Boerger, Alexia Wells, Taylor Spence, Brooke Hemsworth, Andrew Scully, Courtney Hoehne, Devan O’Connell, Alicia Brunswick, Isaac Rindler, Mackenzie Cummings, Heidi McRill, Elizabeth Witer, Kelsey Hess, Olivia Pulfer, Joshua Madden, Ethan Huecker, Alex Bruggeman, Breah Kuck, Rana Edwards, Mackenzie Bertsch.

3.49-3.00: Preston Shannon, Selena York, Tayler Robbins, Taylor Kauffman, Susan Smith, Jennifer Blackburn, Luke Cantrell, Derek Arling, Cameron Bowersock, Kelsie McKinney, Samuel Sharp, Evan Deiters, Grace Maurer, Dawson Vanhorn, Elaina Crosson, Shana Roe, Callum Smith, Isaiah Pleiman, Taylor Kress, Morgyn Shoffner, Olivia Place, Madilynn Bice, Molly Batchelder, Cori Bensman, Seth Roe, Brady Hanes, Evan Argabright, Bradly Haynes.

Sophomores

4.00: Carly Becker, Paige Wiktorowski, Ashley Heitkamp, Rebekah Emerson, Abigail Gaydosh, Sarah Layman, Travis Meyer, Zachary White, Allison Cisco, Derek Coversone, Nicholas Nowlin, Alexa Wuebker, Kadyn Smith, Macey Huelskamp, Kirsten Brunswick, Rachel Shoemaker, Nicole Stoll, Jane Homans, Kajalpreet Kaur.

3.99-3.50: Alex Rose, Allison Bertke, Donald Goguen, Ashley Landis, Emily Albers, Kara Steinke, Andrew Schmitz, Linda Perkins, Mackenzie Scully, Emma Freytag, Emily Aufderhaar, Savanna Manger, Logan Cathcart, Gracen Rogers, Ethan Burd, Stephanie Esser, Tyler Shiflett, Riley Osborn, Samantha Schulze, Wyatt Bensman, Maria Payne, Andrew Balling, Alex Bertke, Noah Rioch, Elijah Kuck, Macey Richard, Taylor Muter, Zane Briggs, Trevor Grieves, Zoey Griffith, Isaac Cain, Kacey Pulfer.

3.49-3.00: Patrick Toller, Seth Stiefel, Paige Harvey, Aidan Endsley, Austin Ireton, Rylie Edwards, Mason Platfoot, Nicholas Tomanelli, Caleb Kauffman, Hallie Bates, Brooke Werling, Lexi Belcher, Blake Ike, Erica Schulze, Dallas Poeppelman, Tyler McVety, Tyler Carity, Parker Russell, Dylan Berner, Mackenzie Herbert, Mark Snider, Carley King, Evan Bensman.

Juniors

4.00: Baylee Sommer, Nathaniel Osborne, Anthony Edelmann, Krista Gehret, Claire Spicer, Kyle Christman, Taylor Schmidt, Brook Gaydosh, Briana Fanaff, Sabrina Black, Erin Bremke, Joel Gaier, Clarissa Nanik, Andrew Shoemaker.

3.99-3.50: Elizabeth Bremke, Aaron Brautigam, Kelsey Meyer, , Ryan Steinke, Ashtin Barnes, Peyton Hennessey, Jesse Egbert, Alyssa Withrow, Madison Weiskittel, Sarah Foltz, Courtney Hollenbacher, Audrey Barhorst, Logan Konst, Evan Bruggeman, Olivia Maurer, Natalie Berning, Chloe Spence, Zach Barga, Cody Limbert, Britton Martin, Dietrich Rinehart, Michael Schulze, Joel Seger, Allison Williamson, Derek Elliott, Joseph Cummings, Colin Wuebker, Nathan Frilling, Mitchell Lindsey, Zachary Noll, Nathan Poeppelman.

3.49-3.00: Isaac Bensman, Troy Rindler, Owen Michael, Lucas Huber, Jordan Wells, Alisha Holtzapple, Lauren, Boshears, Jacob Berning, Austin Hanes, Matthew Burden, Alexander McKee, Sidney Sasko, Bradley Axe, Brooke Gephart, Lydia Zimpfer, Melyssa Homan, Tiffany Ferguson, Brittany Phillips, Kristen Rickert, Grace Wilson.

Seniors

4.00: Nicole Smith, Elizabeth Landis, Avery Bensman, Jennifer Robinson, Joseph Berning, Levi Zelaski, Mindy Schmitmeyer, Drew Boyd, Kyle Wuebker, Rebecca Berning, Mackenzie Wells, Hannah Aufderhaar, Alexis Phillips, Paige Shonk, Ryan Bornhorst, Keith Hoying.

3.99-3.50: Damien Connelley, Kristin Grimes, Chelsea Kerns, Carter Huelskamp, Nathan Bulle, Lindsey Whited, Ashley Dentinger, Allysondra Bolin, Ryan Albers, Christins VanFossen, Carmen Baker, Nathan Stiefel, Jenna Harshbarger, Erika Homan, Courtney Doseck, Sara Kettler, Rachel Gehret, Connor Rioch, Paige Richard, Amandeep Singh, Robert Boyd, Allison Witer, Holly Boyd, Robert Ehemann, Tessa Sager-Beatty, Jacob Bice, Baylee Noble, Morgan Brunswick. Bailey McKinney, Caileigh Kirtley, Alexander Krauss, Collin Edwards, Korash Assani, Hunter Knouff, Joseph Berning, Cody Flesher, Kain Luthman, Blake Stephens.

3.49-3.00: Sarah Bettinger, Tyler McKee, Austin Luthman, Nicholas Bulle, Teah Ibarra, Alexander Brinkman, Hannah Eilerman, Raquel Bollheimer, Weston Bensman, Megan Heitmeyer, Luke Alvers, Ross Pulfer, Ian Douglas, Ryan Bertke, Stratton Briggs, Ryan Smelewski, Emily Bremke, Nicole Barhorst, Jace Standley, Israel Adamson, Matthew Knutson.

Anna High School