Anna High School honor roll


ANNA — Anna High School has released its honor roll for the second nine weeks of the 2020-21 school year.

Freshman

4.0

Eliza Aiken, Marlie Barhorst, Ava Bollheimer, Stacey Burke, Mara Cathcart, Kaitlyn Chaffin, Maddox Deeren, Logan Doyle, Courtney DuLaney, Taylor Dye, Mallory Havenar, Derek Madden, London Reiss, Aaron Simpson, Donald Simpson, Jenna Wolters

3.99-3.5

Rebecca Barhorst, Cassidy Barr, Lucinda Furgeson, Anthony Gehret, Addie Wannemacher, Emily Heitkamp, Keighlynn Rickert, Makayla Brunson, Kayleigh Davidson, Eva Deatherage, Madalynn Freisthler, Zoe Gullett, Zandria Platfoot, Alex Poeppelman, Triston Skinner, Chase Soliday, Troy Zimpfer, Gavin Bertke, Ethan Blindauer, Mason Carey, Miranda Evans, Lucie Heinrichs, Trey Heitkamp, Jacob Taylor, John Young III

3.49-3.0

Abigail George, Brenna Cobb, Colin Elliott, Andrew McClay, Isabella McVety, Ava Pettit, Jonathan Valentine, Seth Hegemier, Avery Shoffner, Camryn Edwards, Lincoln Frilling, Russell Hoying

Sophomores

4.0

Ava Bertke, Brianna Brewer, Liberty Davies, Gabriel Daniel, Luke Dodds, Mark Harshbarger, Karigan Hennessey, Meredith Klein, Audrey Krites, Sydney Klosterman, Ethan Maurer, Abigail McEldowney, Bree Metzler, Zane Michael, Ryan Noll, Brooke Pettus, Taylor Poeppelman, Allison Post, Carson Spangler

3.99-3.5

Noah Deeren, Grace Bensman, Avery Hillenbrand, Jadyn Huber, Colby Jeffries, Chase Murray, Carly Rogers, Kendyll Boyd, Hayden Huelskamp, Brayden Kauffmann, Benjamin McDermott, Lexi Smith, Ethan Wolters, Brayden Romanowski, Alexander Burd, Eduardo Mahan, Morgan Mumaw, Reagan Paulus, Carter Seigle, Rebkah Holsapple, Leah Meyer, Andrew Wilson

3.49-3.0

Joseph Bruns, Drew Doseck, Jordan Schwartz, Brayden Brown, Caden Bruner, Austin Davis, Gabrielle Johnson, Aaliyah Osborne, Isabella Brown, Kally Cruset, Brynn Schmitz, Rayna Yoder, Alicia Barhorst, Lea Hoying, Xavier McEldowney, Aalyssa Osborne, Morgan Sheperd, Carly Wahl

Juniors

4.0

Merritt Alspaugh, Bethany Althauser, Abigail Berner, Hope Bixler, Kayli Brewer, Kohlten Carey, Morgan Davis, Isaac Edelmann, Josephine Gehret, Carter Gordon, Evan Hegemier, Paige Keener, Kaylie Kipp, Alexa Koverman, Carly Koverman, Molly Rioch, Gracie Russell, Hayden Schmidt, Kendal Sheipline, Tanner Spangler, Lauren Thornhill, Juliette VanHook, Emily Werling, Grant Wolters, Lauryn Wolters

3.99-3.5

Claire Aiken, Carter Brandewie, Tyler King, Angel Castle, Grant Albers, Madison Prenger, Allison Counts, Collin Frilling, Gabrielle Myers, Zachary Ambos, Ashley Bertke, Shelby Ham, Madison Jeffries, Kelli Peeples, Megan Marlow, Taylor Buck, Hunter Schmidt, Samuel Counts, Emmaly Goguen, McKane Finkenbine, Breann Reaman, Alexander Gullett, Lenna Rowland, Madelaine Martin, Briauna O’Connell, Breelyn Berner, Laney Reiss, Kaitlin Rickert, Owen Jankowski

3.49-3.0

Chloe Baughman, Elijah Egbert, Maura Strunk, Kennedy Brewer, Bryce Cobb, Keagan Smith, Landon Howell, Carissa Edwards, Irene Mahan, Kaitlyn Harris, Jonathan Wreede

Seniors

4.0

Adam Arling, Ally Barhorst, Brynn Billing, David Burden, Levi Cain, Caden Cruset, Isaac Egbert, Megan Elliott, Timothy Hamblin, Kyle Homan, Ethan Kitchen, Mary Landis, Isaac McDermott, Andrew Millhouse, Makayla Platfoot, Abigail Pleiman, Jacob Robinson, Madison Romanowski, Dylan Seigle, Antonio Serrano, Reilly Sommer, Brook Steinke, Rachel Wells, Amber Zimpfer

3.99-3.5

Inti Adkins, Ella Doseck, Camryn Wilson, Travis Fogt, Ethan Freytag, Abigail Nowlin, Abigail Sheipline, Alexis Shannon, Riley Gaydosh, Ryan Poeppelman, Macy Wahl, Audrey Bensman, Andrew Berning, Haley Muter, Gavin Van Horn

3.49-3.0

Addison Brewer, Mackenzie Cole, Brielle Collier, Macy Egbert, Nicholas Fry, Lauryn Paulus, Grace Holbrook, Kaia Uhlenhake, Kyle Brautigam, Trevor Kloeppel, Lincoln Gessler, Nylah Crosson, Jaiden York, Kyle Evans, Colin Ferguson, Nicholas Heitkamp