Fort Loramie releases honor roll


FORT LORAMIE — Fort Loramie Local Schools has announced its second nine-week honor roll for the 2021-22 school year.

12th Grade

A Honor Roll: Aubrey Baker, Lauren Bergman, Colleen Brandewie, Anna Detrick, Jada Drees, Kaitlyn Grillot, Ethan Larger, Blake Meyer, Cara Meyer, Jacob Puthoff, Jacob Sherman, Ava Sholtis, Quinn Sholtis, Ally Siegel, Rhese Voisard, Abby Wrasman.

A- Honor Roll: Olivia Borchers, Elliott Davis, Evan Eilerman, Tristan Fleckenstein, Riley Heitkamp, Brooke Holthaus, Gavin Kemper, Gabe Meyer, Luke Meyer, Luke Regula, Claira Rethman, Isaiah Scheer, Bradly Schmiesing, Alyson Schmitmeyer, Julia Thompson.

B+ Honor Roll: Danielle Barhorst, Eva Bolin, Owen Pleiman, Tyson Ruhenkamp.

B Honor Roll: Brandon Garrett, Derek Meyer, Alana Stricker.

11th Grade

A Honor Roll: Adam Ballas, Katrina Berning, Nathan Boerger, Maya Dues, Darren Eilerman, Ella Hoelscher, Lillian Moore, Isaac Raterman, Sarah Thomas, Ava Turner, Aiden Wehrman.

A- Honor Roll: Sierra Blumenstock, Viola Bornhorst, Rylie Clune, Logan Eilerman, Ryan Hoelscher, Kristen Knasel, Olivia Mescher, Austin Pleiman, Franklin Rethman, Aubrey Turner.

B+ Honor Roll: Jessica Albers, Laura Gusching, Caleb Maurer, Sable Ruhenkamp, Dylan Sanders.

B Honor Roll: Jessica Fischkelta, Samantha Jacobs, Ethan Keiser, Alexis Koverman.

10th Grade

A Honor Roll: Cameren Benanzer, Ella Boerger, Colleen Borchers, Emma Eilerman, Ellen Frilling, Rachel Gehret, Levi Gephart, Hallie Grillot, Ashlee Hess, Allyson Holland, Brynn Holland, Summer Hoying, Carissa Meyer, Johanna Meyer, Alexandra Rose, Jaden Rose, Eleanor Siegel, Lucy Siegel, Makenna Snider.

A- Honor Roll: Calder Bergman, Alex Boerger, Colleen Boerger, Claudia Bornhorst, Damian Bruns, Owen DeLoye, Bradyn Frilling, Mavrick Grudich, Aliya Hoelscher, Macey Holthaus, William Hoying, Abigail Siegel, Jason Siegel, Macy Timmerman, Whitney Timmerman.

B+ Honor Roll: Gracie Albers, Skyler Albers, Ashlyn Eilerman, Jada Flint, Carlie Goubeaux, Will Holland, Jack Holthaus, Camron Homan, Roger Hoying, JadeAnn Laux, Brock McCumber, Morgan Pleiman, Grant Poeppelman.

B Honor Roll: Eli Boerger, Aden Bolin, Ashton Calcut, Jennifer Chaney, Leighann Francis, Nicholas Holthaus, Isabelle Lawrence, Noah Mannier, Kate Ruhenkamp, Ethan Sherman, Sunni Voisard.

9th Grade

A Honor Roll: Jared Baker, Marie Ballas, Jenna Barhorst, Avery Brandewie, Harley Eilerman, Julian Gaier, Megan Gigandet, Ariel Heitkamp, Alyece McCumber, Victoria Mescher, Deanna Rodeheffer, Anna Ruhenkamp, Mylee Shatto, Kateri Sherman, Kelly Thompson, Audrey Wrasman.

A- Honor Roll: Delaney Barhorst, Nicholas Barhorst, Ella Bertke, Addison Boerger, Carter Gasson, Isaac Holthaus, Claire Hoying, Amanda Kunkler, Katelyn Luthman, Maxwell Maurer, Joseph Puthoff, Beau Schafer, Autumn Turner.

B+ Honor Roll: Carissa Fast, Gabriel Hart, Mackenzie Holthaus, Kyleigh Houchin, Alexis Jacobs, Ethan Koester, Darren Kunk, Lauren Moore, Anthony Paulus, Sophia Scheer, Anthony Siegel.

B Honor Roll: Cole Barhorst, Gavin Berkey, Sydney Blumenstock, Skyler Brown, Kaylee Bruggeman, Olivia Clark, Emily Cotrell, Carter Eilerman, Chelsea Gasson, Louis Hart, Luke Holthaus, Ty Kemper, Spencer Knouff, Ryan Sanders, Ashton Wray.

8th Grade

A Honor Roll: Daniel Barhorst, Payton DeMange, Brooke Gehret, Abigail Knasel, Ava Schafer, Madison Snider.

A- Honor Roll: Alex Boeke, Camille Borchers, Chase Bornhorst, Edward DeLoye, Zachary Dues, Keira Eilerman, Izabella Gaier, Samuel Goubeaux, Eli Grudich, Rebecca Haworth, Jenna Hoying, Rayna Huddleston, Isabella Meyer, Cameo Middendorf, Madison Pleiman, Jason Puthoff, Julia Schmitmeyer, Taylor Schmitmeyer, Avery Simon, Ashlyn Stewart, Kendall Tennery, Cole Timmerman, Hannah Wendeln.

B+ Honor Roll: Carson Arnold, Kaleb Bergman, Casey Billing, Ace Boerger, Addison Clune, Landen Drees, Kenleigh Eilerman, Marah Fuka, Johnston Hollenbacher, Payton Holthaus, Kalub Lawson, John Siegel.

B Honor Roll: Sadie Barfell, Jack Cotner, Wade Holthaus, Raymond Hoying, Shane Rodeheffer, Jace Ruhenkamp.

7th Grade

A Honor Roll: Avery Bergman, Lila Boerger, Tessa Boerger, Madison Shatto, Janelle Siegel.

A- Honor Roll: Charlotte Albers, Rylee Barhorst, Kimberly Billing, Lucas Brandewie, Tatum Davis, Brett DeMange, Carlee Eilerman, Theodore Gaier, Kendall Goldschmidt, Ean Grillot, Elijah Heitkamp, Corynn Hoelscher, Hayden Lehmkuhl, Isabella McGee, Maeve Meyer, Xavier Moore, Anderson Pleiman, Colton Rose, Mya Salisbury, Conner Sherman, Sophia Werner.

B+ Honor Roll: Sebastian Barhorst, Aiden Berning, Mason Boerger, Carter Borchers, Sean Bornhorst, Jackson Frilling, Eliza Fullenkamp, Renee Jacobs, Dylan Meyer, Jayna Ruhenkamp, Darren Siegel, Addison South.

B Honor Roll: Kenneth Bertke, Cassandra Bornhorst, Alysa Brussell, Carly Holthaus, Ryan Jacobs, Jaydn Ordean.

Fort Loramie students attending the Upper Valley Career Center second nine-week honor roll:

12th Grade

A Honor Roll: Elise Beresik, Morgan DeWeese, Lane Frilling, Colin Gasson, Colten Gasson, Wesley Gehret, Sierra Henning, Emily Hess, Delaney Higgins, Clint Hilgefort, Corey Hilgefort, MaKenna Homan, Mallory Lessing, Damon Mescher, Trey Ranly, Jared Rodeheffer, Clayton Schafer, Elizabeth Shatto, Vivian Siegel, Karson Tennery, Anton Turner, Quinci Voisard.

B Honor Roll: Taran Fleckenstein, Jacob Pleiman.

11th Grade

A Honor Roll: Kameron Barhorst, Thomas Birkmeyer, Max Cotner, Lillian Eilerman, Carman Frey, Vanessa Haworth, Justin Holthaus, Nathan Kunk, Colin Lessing, Christian McGee, Danielle Paulus, Carson Pleiman, William Ruhenkamp.

B Honor Roll: Christopher Goubeaux, Grace Martzall.