Anna High School Honor Roll


ANNA — Anna High School recently released their 2016-17 First Quarter Honor Roll:

Freshmen

4.00: Michaela Ambos, Sophis Aufderhaar, Caleb Baughman, Emily Bertke, Bart Bixler, Zachary Cost, Caleb Gaier, Sarah Ham, Samuel Harshbarger, Bryce Havenar, Brianna Holtzapple, Riley Huelskamp, Taylor Kauffmann, Autumn Lampert, Mackensie Littlefield, Miya McIntyre, Elizabeth Michael, Elizabeth Rickert, Maura Rose, Kiplyn Rowland, Brandon Shannon, Maggie Stiefel, Riley Thobe, Lillian Toller, Macy Wiktorowski, Derek Wolters, Austin Wuebker.

3.99-3.5: Elijah Holsapple, Kris Fox, Bailey Althauser, Lauren Barhorst, Jared Egbert, Nolan Emerson, Lindsay McEldowney, Taylor Noll, Stephanie Tomanelli, Lauren Elliott, Madeline McEldowney, Grant Spangler, Kayla Helman, Chase Hillenbrand, Samantha Martin, Bryce Meyer, Morgan Meyer, Dylan Steinke-Ellinger, Anthony Billing, Ian Bollheimer, Lukas Dye, Savanna Hostetler, Justin Murray, Jeffrey Richards, Gage Wannemacher, Tyler McClay.

3.49-3.0: Blake Barhorst, Connor Bensman, Ryan Bruns, Hayden Davies, Madison Hockaday, Dakota Shahan, Jackson Smith, Carey White, Jackson Howell, Samantha Gratz, Adrienne Endsley, Wil Luthman, Cole Maurer, Eric Peterson, Madison Roe, Breonna Tribbett, Gabriel Wildermuth, Alyza Hoelscher, Cameron Klopfenstein, Kelsey Line, Adriana Ashford, Melaney Heinrichs, Evan Poeppelman, Madison Skorupski, Amber Stewart, Brandi Weber, Ashley Ferguson, Emily Anthony, Laura Conley, Chloe Sharp.

Sophomores

4.00: Claire Bensman, Cameron Bowersock, Mackenzie Cummings, Isaac Dodds, Griffin Doseck, Nathan Edelmann, Brandon Hemsworth, Kelsey Hess, Courtney Hoehne, Ashleigh Jurosic, Emma Meyer, Colton Nanik, Jacob Osborne, Olivia Pulfer, Isaac Rindler, Ben Schmitmeyer, Jarred Seigle, Taylor Spence, Sierra Williams, Tyler Zimpfer.

3.99-3.5: Devan O’Connell, Jake Kovacs, Breah Kuck, Lindsey Barhorst, Mckenzie Bertsch, Madison Boerger, Alicia Brunswick, Abigail Counts, Elaina Crosson, Rana Edwards, Carter Elliott, Heidi McRill, Andrew Scully, Hannah Shoemaker, Geran Wagle, Alexia Wells, Georgia Platfoot, Elizabeth Witer, Molly Batchelder, Kelsey Underwood, Selana York, Evan Argabright, Luke Cantrell, Brayden Farley, Brady Hanes, Brooke Hemsworth, Ethan Huecker, Taylor Kress, Grace Maurer, Shana Roe, Lauren Stephens, Caleb Cruset, Brooke Haynes, Jennifer Blackburn, Alex Bruggeman, Olivia Place, Tayler Robbins.

3.49-3.0: Derek Arling, Lucas Poeppelman, Samuel Sharp, Callum Smith, Ethan Bremke, Dawson Vanhorn, Cori Bensman, Taylor Kauffman, Kelsie McKinney, Morgyn Shoffner, Emily Holt, Autumn Peterson, Seth Roe, Brayden Collier, Evan Deiters, Autum Gillem, Jacob Fogt, Corbin Knutson, Addie Skidmore.

Juniors

4.00: Derek Coverstone, Abigail Gaydosh, Jane Homans, Alex Rose, Mackenzie Scully, Rachel Shoemaker, Zachary White, Lexi Belcher, Blake Ike, Kajalpreet Kaur, Taylor Muter, Macey Richard, Brooke Werling.

3.99-3.5: Allison Cisco, Carly Becker, Emma Freytag, Ashley Heitkamp, Noah Rioch, Kadyn Smith, Nicole Stoll, Rebekah Emerson, Linda Perkins, Emily Aufderhaar, Allison Bertke, Kirsten Brunswick, Riley Osborn, Dallas Poeppelman, Gracen Rogers, Andrew Balling, Nicholas Nowlin, Alex Bertke, Savanna Manger, Nicholas Tomanelli, Kacey Pulfer, Jada Rowland, Kyle Stewart, Parker Russell, Mark Snider.

3.49-3.0: Emily Albers, Paige Harvey, Ashley Landis, Benjamin Wical, Aidan Endsley, Trevor Grieves, Tiffani Higgins, Antonio Hornung, Cole Albers, Nichole Blackford, Tyler Carity, Carley King, Austin Barhorst, Hallie Bates, Rylie Edwards, Anthony Kane, Tim Minnich..

Seniors

4.00: Kyle Christman, Anthony Edelmann, Nathan Osborne, Jordan Richards, Madison Weiskittel, Zachary Barga, Sabrina Black, Erin Bremke, Joel Gaier, Cody Limbert, Clarissa Nanik, Michael Schulze, Shyanne Wagle, Joel Seger, Allison Williamson.

3.99-3.5: Briana Fanaff, Aaron Brautigam, Elizabeth Bremke, Alexander McKee, Kelsey Meyer, Ryan Steinke, Sarah Foltz, Krista Gehret, Logan Konst, Claire Spicer, Caitlyn Millhouse, Lauren Boshears, Brook Gaydosh, Sarah Jones, Taylor Schmidt, Ashlie York, Alyssa Withrow, Allison McCumons, Jacob Berning, Melyssa Homan, Isaac Bensman, Levi Cantrell, Britton Martin, Detrich Rinehart, Grace Wilson.

3.49-3.0: Tiffany Ferguson, Matthew Burden, Bradley Axe, Bailee Comer, Walter Conley, Olivia Maurer, Sidney Sasko, Payton Delafuente, Troy Rindler, Evan Bruggeman, Brandon Buck, Samantha Roe, Shelby McVey, Olivia Barhorst, Lucas Huber, Jordan Wells.