Honor roll


Anna High School

ANNA — Anna High School has released its honor roll for the second nine weeks of the 2017-18 school year.

Freshman

4.0

Inti Adkins, Brynn Billing, Ella Doseck, Travis Fogt, Riley Gaydosh, Timothy Hamblin, Mary Landis, Isaac McDermott, Abigail Nowlin, Jacob Robinson, Dylan Seigle, Antonio Serrano, Alexis Shannon, Reilly Sommer, Brook Steinke and Amber Zimpfer.

3.99-3.5

Andrew Millhouse, Rachel Wells, Addison Brewer, Aubrey Hoying, Abigail Pleiman, Macy Egbert, Caden Cruset, Ethan Freytag, Victorea Long, Aleksandra Shepherd, Kaia Uhlenhake, Adam Arling, Andrew Berning, Haley Muter, Ryan Poeppelman, Megan Elliott, Garhett Keener, Abigail Sheipline, Gavin Van Horn, Macy Wahl and Faith Witer.

3.49-3.0

Audrey Bensman, Brielle Collier, Levi Cain, Ally Barhorst, Nicholas Fry, Ethan Kitchen, Connor McKinney, Madison Romanowski, Benjamin Kovacs, Lauryn Paulus, Colin Ferguson, Noah Barr, Mackenzie Cole, Bryce Jenkins and Camryn Wilson.

Sophomores

4.0

Bailey Althauser, Michaela Ambos, Caleb Baughman, Bart Bixler, Caleb Gaier, Sarah Ham, Bryce Havenar, Brianna Holtzapple, Miya McIntyre, Taylor Kauffmann, Mackensie Littlefield, Lindsay McEldowney, Elizabeth Michael, Kiplyn Rowland, Maggie Stiefel, Riley Thobe, Macy Wiktorowski and Derek Wolters.

3.99-3.5

Maura Rose, Emily Bertke, Kayla Helman, Morgan Meyer, Austin Wuebker, Sophia Aufderhaar, Samantha Martin, Taylor Noll, Elizabeth Rickert, Grant Spangler, Elijah Holsapple, Madeline McEldowney, Bryce Meyer, Brandon Shannon, Jared Egbert, Lauren Elliott, Nolan Emerson, Samuel Harshbarger, Riley Huelskamp, Lillian Toller, Stephanie Tomanellli, Adriana Ashford, Kiris Fox, Melaney Heinrichs, Chase Hillenbrand and Amber Stewart.

3.49-3.0

Ashley Ferguson, Adrienne Endsley, Blake Barhorst, Hayden Davies, Jackson Howell, Chloe Sharp, Carey White, Wil Luthman, Samantha Gratz, Lauren Barhorst, Evan Poeppelman, Ian Bollheimer, Eric Peterson, Dakota Shahan, Gage Wannemacher, Madison Roe, Ryan Bruns, Danielle Stoll, Gabriel Wildermuth, Alyza Hoelscher, Zachary Cost, Ryan Heitmeyer, Cole Maurer, Jackson Smith, Dylan Steinke-Ellinger and Connor Bensman.

Juniors

4.0

Isaac Dodds, Griffin Doseck, Nathan Edelmann, Brooke Haynes, Brandon Hemsworth, Kelsey Hess, Ashleigh Jurosic, Jake Kovacs, Taylor Kress, Heidi McRill, Jessica Mealy, Jacob Osborne, Georgia Platfoot, Ben Schmitmeyer, Addie Skidmore, Jarred Seigle, Geran Wagle and Sierra Williams.

3.99-3.5

Isaac Rindler, Claire Bensman, Lindsey Barhorst, Emma Meyer, Aliyah Parker, Ivy Welsh, Samuel Sharp, Dawson Van Horn, Tyler Zimpfer, Ethan Huecker, Lauren Stephens, Olivia Pulfer, Carter Elliott, Jennifer Blackburn, Alicia Brunswick, Abigail Counts, Colton Nanik, Andrew Scully, Hannah Shoemaker, Alexia Wells, Brooke Hemsworth, Courtney Hoehne, Taylor Spence, Caleb Cruset, Rana Edwards, Breah Kuck, Lucas Poeppelman, Shana Roe, Devan O’Connell, Selena York, Allie Skidmore, Wyatt Knouff, Madison Boerger, Mackenzie Cummings and Brady Hanes.

3.49-3.0

Cameron Bowersock, Ethan Bremke, Kelsie McKinney, Oliva Place, Elizabeth Witer, Taylor Kauffman, Alex Bruggeman, Elaina Crosson, Taylor Robbins, Autumn Peterson, Emily Stepler, Elizabeth Fleming, Mckenzie Bertsch, Austin Fry, Luke Cantrell, Morgyn Shoffner, Callum Smith, Derek Arling, Madilynn Bice, Preston Shannon, Molly Batchelder, Brayden Collier and Grace Maurer.

Seniors

4.0

Logan Cathcart, Ryan Ciriego, Emma Freytag, Abigail Gaydosh, Jane Homans, Macey Huelskamp, Blake Ike, Kajalpreet Kaur, Sarah Layman, Travis Meyer, Macey Richard, Parker Russell, Rachel Shoemaker, Zachary White and Paige Wiktorowski.

3.99-3.5

Carly Becker, Kirsten Brunswick, Derek Coverstone, Wyatt Bensman, Brooke Werling, Gracen Rogers, Riley Osborn, Mackenzie Scully, Patrick Toller, Aidan Endsley, Emily Aufderhaar, Hallie Bates, Savanna Manger, Kadyn Smith, Allison Cisco, Bailey Luthman, Alex Rose, Ashley Heitkamp, Ashley Landis, Noah Rioch, Nicole Stoll, Andrew Meyer, Paige Harvey, Alexa Wuebker, Kacey Pulfer, Mark Snider, Dallas Poeppelman, Emily Albers, Andrew Brodman, Stephanie Esser, Linda Perkins, Erica Schulze, Samantha Schulze and Timothy Minnich.

3.49-3.0

Cole Albers, Evan Bensman, Allison Bertke, Elijah Kuck, Antonio Hornung, Nicholas Tomanelli, Isaac Cain, Caleb Shepherd, Kara Steinke, Alex Bertke, Kyle Stewart, Ethan Burd, Benjamin Wical, Nicholas Nowlin, Nichole Blackford, Carley King, Andrew Balling, Rebekah Emerson, Devyn Sutherland, Seth Stiefel, Dominic Bolin, Tyler Carity, Caleb Kauffman, Matthew Skorupski and Jada Rowland.

Anna High School