2021 Shelby County Junior Fair Market Rabbit Show
Meat pen of rabbits
Orange Pens
Class 1
1. Cody Selanders
2. Lilly Keiser
3. Eliana Moore
4. Lauren Moore
5. Madison Kipp
Class 2
1. Aubrey Swob
2. Marlie Mclain
3. mallory Havenar
4. Lincoln Heath
5. Braydon Puthoff
Class 3
1. Landon Hoying
2. Richard Ordean
3. Mackenzie Holthouse
4. Jake Kipp
5. Kendra Ordean
Class 4
1. Layla Heath
2. Lucas Schulze
3. Rebecca Barhorst
4. Logan Heath
5. Wesley Middleton
Class 5
1. Jenna Baton
2. Nolan Cramer
3. Aaron Simpson
4. Luke Homan
5. Lily Short
Class 6
1. Derek Madden
2. Kavin Wiley
3. Daisy Vondenhuevel
4. Emma Poeppleman
5. Donald Simpson
Class 7
1. Olivia Cook
2. Emily Lessing
3. Liza Barhorst
4. Grady Cramer
5. Kile Wiley
Class 8
1. Devin Cowan
2. Austin Peiman
3. Caleb Berning
4. Abigail McEldowny
5. Sage Cowan
Class 9
1. Kendall Schnippel
2. Maddy Barhorst
3. Coleman Martin
4. Jenna Batton
5. Zachary Schulze
Class 10
1. Xavier McEldowny
2. Derek Meyer
3. Addison Weigandt
4. Gavin Albers
5. Max Barhorst
Class 11
1. Zach Ambos
2. Carissa Fast
3. Chelsea McEldowney
4. Garret Maddy
5. Will Borchers
Class 12
1. Coley Christy
2. Madison Pleiman
3. Alex Poeppelman
4. Cassidy Bar
5. Madelyn Lavey
Green Pens
Class 1
1. Mallory Havener
2. Logyn McLain
3. Aubrey Swob
4. Archer Copeland
5. Katelyn Middleton
Class 2
1. Dustin Vasko
2. Donald Simpson
3. Clayton Edwards
4. Madelaine Martin
5. Aaron Simpson
Class 3
1. Quinn Schnippel
2. Derek Madden
3. Aidynn Davidson
4. Xavier McEldowny
5. Garret Maddy
Class 4
1. Aaron Maddy
2. Chelsea McEldowney
3. Caleb Berning
4. Maria Stephenson
5. Coley Christy
Class 5
1. Madison Pleiman
2. Carissa Fast
3. Karli Hiler
4. Zach Ambos
5. Mikayla Hensley
Championship Class
• Grand Champion: Kendall Schnippel
• Reserve Grand Champion: Madison Pleiman
• Third Overall: Landon Hoying
• Fourth Overall: Mallory Havenar
• Fifth Overall: Dustin Vasko
2021 Shelby County Junior Fair Market Rabbit Show Results
Single Fryer
Class 1
1. Aubrey Swob
2. Marlie McLain
3. Logyn McLain
4. Emily Lessing
5. Lilly Keiser
Class 2
1. Lincoln Heath
2. Cortney Copeland
3. Layla Heath
4. Richard Ordean
5. Kendra Ordean
Class 3
1. Landon Hoying
2. Katelyn Middleton
3. Lucas Schulze
4. Mallory Havenar
5. Logan Heath
Class 4
1. Jacob Berning
2. Olivia Cook
3. Caleb Berning
4. Chloe Weigandt
5. Kale Wiley
Class 5
1. Aaron Simpson
2. Veronica Poling
3. Maddy Barhorst
4. Aidynn Davidson
5. Abigail McEldowney
Class 6
1. Kendall Schnippel
2. Max Barhorst
3. Carter Ingle
4. Dustin Vasko
5. Gavin Albers
Class 7
1. Derek Madden
2. Garret Maddy
3. Clayton Edwards
4. Carissa Fast
5. Coley Christy
Class 8
1. Chelsea McEldowney
2. Madison Pleiman
3. Aaron Maddy
4. Adelaide Dearth
5. Derek Meyer
Championship Class
• Grand Champion: Derek Madden
• Reserve Grand Champion: Chelsea McEldowney
• Third Overall: Landon Hoying
• Foirth Overall: Kendall Schnippel
• Fifth Overall: Jacob Berning