Honor roll


Anna Middle School

Staff report



ANNA — Anna Middle School has released its honor roll list for the third nine weeks.

Sixth grade

4.0: Stacey Burke, Mara Cathcart, Mallory Havenar, Trey Heitkamp, London Reiss, Aaron Simpson, Chase Soliday, and Jenna Wolters.

3.99-3.50: Eliza Aiken, Marlie Barhorst, Cassidy Barr, Courtney DuLaney, Rebecca Barhorst, Ethan Blindauer, Logan Doyle, Taylor Dye, Colin Elliott, Brooklyn Koester, Derek Madden, Ava Bollheimer, Seth Hegemier, Keighlynn Rickert, Blaine Simpson, Triston Skinner, Troy Zimpfer, Eva Deatherage, and Maddox Deeren.

3.49-3.00: Rylan Egbert, Miranda Evans, Anthony Gehret, Zoe Gullett, Alex Poeppelman, Avery Shoffner, Kayleigh Davidson, Lucinda Furgeson, Claire Homans, Daisy Barker, Ryan Billing, Isabella McVety, Ava Pettit, Makayla Brunson, Abigail George, Jonathan Valentine, Addie Wannemacher, Gavin Bertke, Mason Carey, Lincoln Frilling, Lucie Heinrichs, Emily Heitkamp, Andrew McClay, Zandria Platfoot, Colton Smith, and Paige Steinke.

Seventh grade

4:0: Brianna Brewer, Kally Cruset, Gabriel Daniel, Liberty Davies, Mark Harshbarger, Meredith Klein, Audrey Krites, Abigail McEldowney, Bree Metzler, Zane Michael, Ryan Noll, Reagan Paulus, Taylor Poeppelman, Carly Rogers, and Carson Spangler.

3.99-3.50: Leah Meyer, Brayden Kauffmann, Joseph Bruns, Hayden Huelskamp, Benjamin McDermott, Morgan Mumaw, Carter Seigle, Grace Bensman, Ethan Maurer, Chase Murray, Allison Post, Ava Bertke, Benjamin Oldiges, Makaila Bare, Noah Deeren, Brooke Pettus, Andrew Wilson, Ethan Wolters, Kendyll Boyd, Alexander Burd, Karigan Hennessey, Drew Doseck, Jadyn Huber, and Colby Jeffries.

3.49-3.00: Avery Hillenbrand, Joshua Mealy, Brayden Romanowski, Alicia Barhorst, Jayce Billing, Brayden Brown, Luke Dodds, Nolan Fox, Aalyssa Osborne, Jordan Schwartz, Isabella Brown, Aubrie Coyer, Rebekah Holsapple, Justin Richards, Rayna Yoder, Landon Cobb, Eduardo Mahan, and Dalton Painter.

Eighth grade

4.0: Merritt Alspaugh, Bethany Althauser, Zachary Ambos, Abigail Berner, Ashley Bertke, Hope Bixler, Kayli Brewer, Isaac Edelmann, Shelby Ham, Kaylie Kipp, Alexa Koverman, Carly Koverman, Megan Marlow, Breann Reaman, Laney Reiss, Lenna Rowland, Lauren Thornhill, Juliette VanHook, Grant Wolters, and Lauryn Wolters.

3.99-3.50: Claire Aiken, Josephine Gehret, Evan Hegemier, Kelli Peeples, Madison Prenger, Allison Counts, Molly Rioch, Keagan Smith, Kennedy Brewer, Bryce Cobb, Carter Brandewie, Alexander Gullett, Brandon Axe, Madison Jeffries, Kaitlin Rickert, Neleha Batchelder, Collin Frilling, Chris Jones, and Briauna O’Connell.

3.49-3.00: Gracie Russell, Chloe Baughman, Tanner Spangler, Emily Werling, Breelyn Berner, Angel Castle, Emmaly Goguen, McKane Finkenbine, Carter Gordon, Paige Keener, Madelaine Martin, Gabrielle Myers, Devon Skinner, Grant Albers, Kendal Sheipline, Elijah Wilson, Audrey Ashford, Ethan Doyle, Elijah Egbert, Isaac Green, Aaron Haynes, and Irene Mahan.

Anna Middle School

Staff report