Honor roll — Anna High School


ANNA — Anna High School has released its honor roll for the first nine weeks of the 2015-16 school year.

Freshmen

4.0: Nathan Edelmann, Hannah Shoemaker, Madison Boerger, Isaac Dodds, Alexia Wells, Claire Bensman, Emma Meyer, Jake Kovacs, Isaac Rindler, Tyler Zimpfer, Mackenzie Cummings, Georgia Platfoot, Jacob Osborne, Ben Schmitmeyer, Griffin Doseck, Carter Elliott, Elizabeth Witer, Jarred Seigle, Heidi McRill and Sierra Williams.

3.99-3.5: Devan O’Connell, Ashleigh Jurosic, Joshua Madden, Lauren Stephens, Alicia Brunswick, Colton Nanik, Taylor Spence, Lindsey Barhorst, Samuel Sharp, Alex Bruggeman, Geran Wagle, Rana Edwards, Jennifer Blackburn, Brooke Hemsworth, Brooke Haynes, Andrew Scully, Abigail Counts, Kelsey Hess, McKenzie Bertsch, Olivia Pulfer, Christian Klinker, Ethan Huecker, Brady Hanes, Evan Deiters, Breah Kuck, Dawson VanHorn, Cameron Bowersock, Isaiah Pleiman, Molly Batchelder, Kelsie McKinney, Taylor Kress, Morgyn Shoffner, Brayden Collier, Tayler Robbins, Taylor Kauffman, Grace Mauer, Jacob Fogt, Evan Argabright, Luke Cantrell, Callum Smith and Courtney Hoehne.

3.49-3.0: Preston Shannon, Olivia Place, Susan Smith, Derek Arling, Madilynn Bice, Caleb Cruset, Cori Bensman, Elaina Crosson, Shana Roe, Selena York, Corbin Knutson, Jessica Mealy, Kierstyn Williamson, Seth Roe, Emily Stepler and Allie Skidmore.

Sophomores

4.0: Alex Rose, Noah Rioch, Carly Becker, Emily Albers, Rebekah Emerson, Abigail Gaydosh, Allison Bertke, Sarah Layman, Travis Meyer, Zachary White, Allison Cisco, Derek Coverstone, Nicholas Nowlin, Alexa Wuebker, Kadyn Smith, Macey Huelskamp, Mackenzie Scully, Kirsten Brunswick, Emma Freytag, Rachel Shoemaker, Wyatt Bensman, Emily Aufderhaar, Nicole Stoll, Jane Homans, Logan Cathcart and Kajalpreet Kaur.

3.99-3.5: Paige Wiktorowski, Ashley Heitkamp, Riley Osborn, Andrew Schmitz, Linda Perkins, Zane Briggs, Savanna Manger, Gracen Rogers, Patrick Toller, Alex Bertke, Stephanie Esser, Donald Goguen, Ashley Landis, Kara Steinke, Macey Richard, Zoey Griffith, Paige Harvey, Maria Payne, Andrew Balling, Tyler Shiflett, Nicholas Tomanelli, Seth Stiefel, Caleb Kauffman, Andrew Meyer, Taylor Muter, Samantha Schulze and Lexi Belcher.

3.49-3.0: Mason Platfoot, Mark Snider, Trevor Grieves, Dallas Poeppelman, Carley King, Anthony Kane, Isaac Cain, Kacey Pulfer, Rylie Edwards, Timothy Minnich, Elijah Kuck, Mackenzie Herbert, Skyler Ludington, Hallie Bates, Erica Schulze, Dominic Bolin, Blake Ike, Tyler McVety, Benjamin Wical, Nickolas Ferguson, Nicole Blackford, Bailey Luthman, Brooke Werling, Luke Berning, Noah Iler, Aidan Endsley, Robert Flynn, Evan Bensman, Cole Albers, Connor DeMoss, Joshua Valentine, Tyler Carity, Antonio Hornung and Tiffani Higgins.

Juniors

4.0: Baylee Sommer, Nathan Osborne, Anthony Edelmann and Claire Spicer,

Kyle Christman, Taylor Schmidt, Briana Fanaff, , Sabrina Black, Erin Bremke, Joel Gaier, Clarissa Nanik, Michael Schulze and Allison Williamson.

3.99-3.5: Elizabeth Bremke, Ryan Steinke, Aaron Brautigam, Alex McKee, Jesse Egbert, Bradley Axe, Sarah Foltz, Logan Konst, Ashtin Barnes, Troy Rindler, Sidney Sasko, Alyssa Withrow, Madison Weiskittel, Jordan Richards, Owen Michael, Krista Gehret, Brook Gaydosh, Lucas Huber, Kelsey Meyer, Zach Barga, Cody Limbert and Detrich Rinehart.

3.49-3.0: Isaac Bensman, Austin Hanes, Landon VanHorn, Olivia Maurer, Caitlyn Millhouse, Lauren Boshears, Evan Bruggeman, Jordan Wells, Sarah Jones, Brittany Phillips, Steven Wells, Brandon Buck, Jacob Berning, Laura Ontrop, Matthew Burden, Allison McCumons, Lydia Zimpfer, Melyssa Homan, Walter Conley, Britton Martin, Kristen Rickert, Joel Seger and Shyanne Wagle.

Seniors

4.0: Elizabeth Landis, Jennifer Robinson, Kristin Grimes, Ashley Dentinger, Alexis Phillips, Damien Connelley and Paige Shonk.

3.99-3.5: Levi Zelaski, Mindy Schmitmeyer, Carmen Baker, Nathan Stiefel, Carter Huelskamp, Mackenzie Wells, Avery Bensman, Caileigh Kirtley, Rebecca Berning, Rachel Gehret, Korash Assani, Allysondra Bolin, Allison Witer, Nicole Smith, Robert Ehemann, Tessa Sager-Beatty, Jenna Harshbarger, Austin Luthman, Nathan Bulle, Courtney Doseck, Eric Heidemann, Ryan Albers, Hollie Boyd, Chelsea Kerns, Hannah Eilerman, Baylee Noble, Matthew Poeppelman, Morgan Brunswick, Alexander Krauss, Luke Albers, Stratton Briggs, Connor Rioch, Collin Edwards, Lindsey Whited, Paige Richard, Robert Boyd and Nicholas Bulle.

3.49-3.0: Sarah Bettinger, Ian Douglas, Erika Homan, Jacob Bice, Weston Bensman, Amandeep Singh, Tyler McKee, Ross Pulfer, Juston Byrd, Alexander Brinkman, Teah Ibarra, Megan Heitmeyer, Emily Bremke, Scott Boerger and Luke Iler.