ANNA — Anna High School has released its honor roll for the first nine weeks of the 2020-21 schol year,

Freshmen

4.0L Marlie Barhorst, Eliza Aiken, Mara Cathcart, Kaitlyn Chaffin, Kayleigh Davidson, Logan Doyle, Courtney DuLaney, Mallory Havenar, Derek Madden, London Reiss, Aaron Simpson, Donald Simpson, Jenna Wolters

3.99-3.5: Rebecca Barhorst, Ava Bollheimer, Stacey Burke, Maddox Deeren, Taylor Dye, Lucinda Furgeson, Anthony Gehret, Chase Soliday, Addie Wannemacher, Troy Zimpfer, Keighlynn Rickert, John Young III, Brenna Cobb, Zoe Gullett, Alex Poeppelman, Triston Skinner, Trey Heitkamp, Emily Heitkamp, Abigail George, Cassidy Barr, Mason Carey, Eva Deatherage, Colin Elliott, Madalynn Freisthler, Lincoln Frilling, Lucie Heinrichs, Andrew McClay, Ava Pettit

3.49-3.0: Ryan Billing, Ethan Blindauer, Makayla Brunson, Isabella McVety, Zandria Platfoot, Seth Hegemier, Gavin Bertke, Landynn Fogt, Karter Pogue, Jonathan Valentine, Owen Klinker, Fletcher McKinney, Ethan Bolin, Avery Shoffner, Camryn Edwards, Jacob Taylor

Sophomores

4.0: Ava Bertke, Brianna Brewer, Liberty Davies, Gabriel Daniel, Luke Dodds, Karigan Hennessey, Meredith Klein, Sydney Klosterman, Ethan Maurer, Abigail McEldowney, Bree Metzler, Zane Michael, Chase Murray, Ryan Noll, Brooke Pettus, Taylor Poeppelman, Carson Spangler, Allison Post, Benjamin McDermott, Mark Harshbarger

3.99-3.5: Carly Rogers, Lexi Smith, Grace Bensman, Brayden Kauffmann, Noah Deeren, Leah Meyer, Andrew Wilson, Brayden Brown, Alexander Burd, Drew Doseck, Avery Hillenbrand, Hayden Huelskamp, Morgan Mumaw, Ethan Wolters, Kendyll Boyd, Jadyn Huber, Gabrielle Johnson, Reagan Paulus, Jordan Schwartz, Carter Seigle, Brayden Romanowski

3.49-3.0: Eduardo Mahan, Austin Davis, Aaliyah Osborne, Rebekah Holsapple Isabella Brown, Caden Bruner, Joseph Bruns, Lea Hoying, Joshua Mealy, Aalyssa Osborne, Rayna Yoder, Alicia Barhorst, Ava Coverstone, Kally Cruset, Xavier McEldowney, Brynn Schmitz, Aubrie Coyer, Jaden Slusher, Carly Wahl

Juniors

4.0: Merritt Alspaugh, Abigail Berner, Hope Bixler, Kayli Brewer, Angel Castle, Morgan Davis, Isaac Edelmann, Josephine Gehret, Evan Hegemier, Madison Jeffries, Paige Keener, Kaylie Kipp, Alexa Koverman, Carly Koverman, Molly Rioch, Gracie Russell, Hayden Schmidt, Hunter Schmidt, Kendal Sheipline, Tanner Spangler, Mara Strunk, Juliette VanHook, Emily Werling, Grant Wolters, Lauryn Wolters

3.99-3.5: Carter Brandewie, Megan Marlow, Tyler King, Kohlten Carey, Samuel Counts, Allison Counts, Emmaly Goguen, Alexander Gullett, Madison Prenger, Breelyn Berner, Ashley Bertke, Collin Frilling, Madelaine Martin, Gabrielle Myers, Kelli Peeples, Laney Reiss, Carter Gordon, Bryce Cobb, Landon Howell, McKane Finkenbine, Kaitlin Rickert, Jonathan Wreede, Elijah Egbert, Grant Albers, Donaven Captain

3.49-3.0: Briauna O’Connell, Destiny Jones, Owen Jankowski, Gavin Opperman, Brandon Axe, Christian Jones, Irene Mahan, Ethan Doyle, Kaitlin Harris, Keagan Smith, Elijah Wilson, Isaac Green

Seniors

4.0: Adam Arling, Ally Barhorst, Andrew Berning, David Burden, Levi Cain, Caden Cruset, Isaac Egbert, Megan Elliott, Ethan Freytag, Timothy Hamblin, Ethan Kitchen, Isaac McDermott, Andrew Millhouse, Jacob Robinson, Antonio Serrano, Dylan Seigle, Brook Steinke

3.99-3.5: Tyler Ibarra, Gavin VanHorn, Travis Fogt, Alexis Shannon, Nylah Crosson, Cole Jones, Zach Ciriegio, Kyle Brautigam, Ryan Poeppelman, Inti Adkins, Noah Barr, Lincoln Gessler

3.49-3.0: Kyle Homan, Ashlynn McCarty, Makayla Platfoot, Piper Kipp, Benjamin Kovacs, Jaiden York, Justin Krites, Abigail Sheipline, Grace Holbrook, Nicholas Fry, Kyle Beaty, William Beam, Mackenzie Cole, Aubrey Hoying, Trevor Kloeppel, Logan Schlater