Fort Loramie names students to honor roll


FORT LORAMIE — Fort Loramie Local Schools has announced its first nine-week honor roll as follows:

Twelfth grade

A Honor Roll: Aubrey Baker, Lauren Bergman, Colleen Brandewie, Anna Detrick, Jada Drees, Kaitlyn Grillot, Brooke Holthaus, Ethan Larger, Cara Meyer, Jacob Puthoff, Jacob Sherman, Ally Siegel, Rhese Voisard, Abby Wrasman, Olivia Borchers, Evan Eilerman, Tristan Fleckenstein, Riley Heitkamp, Isaiah Scheer, Bradly Schmiesing, Alyson Schmitmeyer, Ava Sholtis, Quinn Sholtis, Julia Thompson.

A- Honor Roll: Danielle Barhorst, Eva Bolin, Elliott Davis, Gavin Kemper, Derek Meyer, Gabe Meyer, Luke Meyer, Owen Pleiman, Luke Regula, Claira Rethman.

B Honor Roll: Brandon Garrett, Tyson Ruhenkamp, Alana Stricker.

Eleventh grade

A Honor Roll: Adam Ballas, Nathan Boerger, Maya Dues, Darren Eilerman, Lillian Moore, Sarah Thomas.

A- Honor Roll: Katrina Berning, Sierra Blumenstock, Rylie Clune, Ella Hoelscher, Olivia Mescher, Austin Pleiman, Isaac Raterman, Franklin Rethman, Ava Turner, Aiden Wehrman.

B+ Honor Roll: Viola Bornhorst, Logan Eilerman, Ryan Hoelscher, Kristen Knasel, Sable Ruhenkamp, Dylan Sanders, Aubrey Turner.

B Honor Roll: Jessica Albers, Jessica Fischkelta, Samantha Jacobs, Ethan Keiser, Alexis Koverman, Caleb Maurer.

Tenth grade

A Honor Roll: Cameren Benanzer, Ella Boerger, Emma Eilerman, Ellen Frilling, Rachel Gehret, Levi Gephart, Hallie Grillot, Ashlee Hess, Allyson Holland, Summer Hoying, Alexandra Rose, Jaden Rose, Eleanor Siegel, Makenna Snider.

A- Honor Roll: Alex Boerger, Colleen Boerger, Colleen Borchers, Claudia Bornhorst, Damian Bruns, Bradyn Frilling, Mavrick Grudich, Aliya Hoelscher, Brynn Holland, Jack Holthaus, Camron Homan, William Hoying, JadeAnn Laux, Carissa Meyer, Johanna Meyer, Grant Poeppelman, Abigail Siegel, Jason Siegel, Lucy Siegel, Whitney Timmerman.

B+ Honor Roll: Gracie Albers, Skyler Albers, Calder Bergman, Jennifer Chaney, Owen DeLoye, Ashlyn Eilerman, Jada Flint, Leighann Francis, Carlie Goubeaux, Will Holland, Macey Holthaus, Roger Hoying, Brock McCumber, Morgan Pleiman, Ethan Sherman, Macy Timmerman.

B Honor Roll: Eli Boerger, Aden Bolin, Ashton Calcut, Nicholas Holthaus, Noah Mannier, Zavier Morrison, Richard Ordean, Kate Ruhenkamp, Ava Stewart, Sunni Voisard.

Ninth grade

A Honor Roll: Jared Baker, Marie Ballas, Jenna Barhorst, Avery Brandewie, Harley Eilerman, Julian Gaier, Megan Gigandet, Isaac Holthaus, Victoria Mescher, Joseph Puthoff, Kateri Sherman, Audrey Wrasman.

A- Honor Roll: Delaney Barhorst, Nicholas Barhorst, Ella Bertke, Addison Boerger, Carter Gasson, Gabriel Hart, Ariel Heitkamp, Luke Holthaus, Claire Hoying, Ethan Koester, Amanda Kunkler, Katelyn Luthman, Maxwell Maurer, Alyece McCumber, Anthony Paulus, Deanna Rodeheffer, Anna Ruhenkamp, Beau Schafer, Mylee Shatto, Kelly Thompson, Autumn Turner.

B+ Honor Roll: Kaylee Bruggeman, Carissa Fast, Louis Hart, Alexis Jacobs, Ty Kemper, Spencer Knouff, Darren Kunk, Lauren Moore, Sophia Scheer, Anthony Siegel, Ashton Wray.

B Honor Roll: Cole Barhorst, Sydney Blumenstock, Skyler Brown, Olivia Clark, Emily Cotrell, Alexandria Eilerman, Carter Eilerman, Sydney Flint, Chelsea Gasson, Mackenzie Holthaus, Kyleigh Houchin, Benjamin Pleiman, Emma Quinter, Ryan Sanders.

Eighth grade

A Honor Roll: Daniel Barhorst, Payton DeMange, Izabella Gaier, Brooke Gehret, Samuel Goubeaux, Abigail Knasel, Jason Puthoff.

A- Honor Roll: Camille Borchers, Chase Bornhorst, Edward DeLoye, Zachary Dues, Keira Eilerman, Marah Fuka, Eli Grudich, Rebecca Haworth, Rayna Huddleston, Isabella Meyer, Cameo Middendorf, Madison Pleiman, Ava Schafer, Julia Schmitmeyer, Taylor Schmitmeyer, John Siegel, Madison Snider, Kendall Tennery, Cole Timmerman, Hannah Wendeln.

B+ Honor Roll: Kaleb Bergman, Casey Billing, Alex Boeke, Ace Boerger, Addison Clune, Jack Cotner, Landen Drees, Kenleigh Eilerman, Johnston Hollenbacher, Payton Holthaus, Jenna Hoying, Kalub Lawson, Avery Simon, Ashlyn Stewart.

B Honor Roll: Carson Arnold, Sadie Barfell, Wade Holthaus, Raymond Hoying, Aidan Mangas, Shane Rodeheffer, Jace Ruhenkamp, Adam Zircher.

Seventh grade

A Honor Roll: Avery Bergman, Lila Boerger, Tessa Boerger.

A- Honor Roll: Charlotte Albers, Kimberly Jade Billing, Tatum Davis, Brett DeMange, Theodore Gaier, Kendall Goldscmidt, Ean Grillot, Elijah Heitkamp, Corynn Hoelscher, Anderson Pleiman, Mya Salisbury, Madison Shatto, Conner Sherman, Janelle Siegel, Sophia Werner.

B+ Honor Roll: Rylee Barhorst, Sebastian Barhorst, Aiden Berning, Mason Boerger, Carter Borchers, Carlee Eilerman, Eliza Fullenkamp, Renee Jacobs, Hayden Lehmkuhl, Isabella McGee, Maeve Meyer, Xavier Moore, Jayna Ruhenkamp, Addison South.

B Honor Roll: Kenneth Bertke, Sean Bornhorst, Lucas Brandewie, Caden Cantwil, Jackson Frilling, Chase Guillozet, Carly Holthaus, Ryan Jacobs, Dylan Meyer, Jaydn Ordean, Colton Rose, Darren Siegel, Adam Wolfe.

Fort Loramie students attending the Upper Valley Career Center first nine-week honor roll:

Twelfth grade

A Honor Roll: Elise Beresik, Isaiah Burnside, Morgan DeWeese, Lane Frilling, Colin Gasson, Colten Gasson, Wesley Gehret, Sierra Henning, Emily Hess, Delaney Higgins, Clint Hilgefort, Corey Hilgefort, MaKenna Homan, Mallory Lessing, Damon Mescher, Jacob Pleiman, Trey Ranly, Jared Rodeheffer, Elizabeth Shatto, Vivian Siegel, Karson Tennery, Anton Turner, Quinci Voisard.

B Honor Roll: Taran Fleckenstein, David Hilgefort, Khole Rhoades, Clayton Schafer.

Eleventh grade

A Honor Roll: Kameron Barhorst, Max Cotner, Lillian Eilerman, Carman Frey, Vanessa Haworth, Justin Holthaus, Calvin Hoying, Collin Lessing, Grace Martzall, Christian McGee, Danielle Paulus, Connor Pence, Carson Pleiman, William Ruhenkamp, Jacob Wappelhorst.

B Honor Roll: Thomas Birkmeyer, Nathan Kunk, Broedy O’Neal, Lance Poeppelman.