Honor roll


SIDNEY — Fairlawn Local Schools has released its honor roll for the second quarter of the 2016-17 school year.

Fourth-grade

4.0: Riley Longmire, Cynthia Davidson, Kyle Orndorff, Riley Cota, Raven Couchot, Aubree Jutte, Brayden Lumbatis and Martha Chrisman.

3.5-3.99: Owen Hershberger, Loralei Chambers, Dalton Davis, Isaac Clayton, Carter Lewis, Kage Pennington, Haley Cox, Jessica Stanley, Jayce Brautigam, Andrew Champagne, Mason Gold, Bryce Ennis, Ethan Clem, Justin Barthauer, Aiden Swank, Kavin Wiley, Marissa Michael, Ty Latimer, Nicole Asher and Cameron Parsons.

3.0-3.49: Lilian Berryman, Lucas Beard, Alan Rose, Jasmine McDonald, Miah Huelskamp, Avah Riedlinger, Kara Molitor and Kylin Withrow.

Fifth-grade

4.0: Logan Hollenbacher, Liliana Phillips, Jaret Scherer, Anthony Schmiesing, Addison Swearingen and Nolan Cramer.

3.5-3.99: Liberty Couchot, Ellie Henman, Ryleigh Werling, Paige Langenkamp, Christian Campbell, Avery North, Rielee Richmond, Hayden Ball, Sarah Clevenger, Julia Huelskamp, Olivia Barga, Ericka Ludwig, Nick Nuss, Trey Sparks and Aiden Haynes.

3.0-3.49: Marcus Berger, Andrew Westerbeck, Julianna Clayton, Isack Smith, Charles Meyers, Lily Zwiebel, Hannah Hull, Aaron Maddy, John Moloney, Kylie Clark, Alexis Hinds, Eli Putnam, Gavin Fitzgerald and Logan Francis.

Sixth-grade

4.0: Jenna Batton, Mark Moloney, Zachary Orsborne, Megan Schnipke, Alexandra Suttles and Jordan Turner.

3.5-3.99: Levi Barthauer, Seth Jones, Ryan McGill, Jaidon Hiestand, Jackson Huelskamp, Alayna VanHorn, Kaden Pauley, Samantha Quinlisk, Emily Lessing, Macie Brautigam, Meredith Hageman, Darcy Maxson and Kaleigh Taylor.

3.0-3.49: Ethan Jones, Zayne Maddy, Kylee Wheeler, Alissa Kinnett, Brianna Kinnett, Ethan Presser, Jocelyn McDonald, McKenzie Green and Nathaniel Osborne.

Seventh-grade

4.0: Abigail Swearingen, Jessie Abke, Elise Bell, Delia Adkins, Lonna Heath, Claire Henman, Cara Reed, Chloe Weigandt and Savannah Will.

3.5-3.99: Joshua Stekli, Dominic Davis, Aiden Brautigam, Myla Cox, Taylor Lessing, Alyssa Jameson, Mitchell Mathis and Kurtis Hobbs.

3.0-3.49: Delaney Rice, Leiann Campbell, Malaina Little, Curtis Hill, Taylor Champagne, Blake Greiwe, Gabriella DeBrito, Katie Roe, Vaegus Gallimore, Willow Clincher, Olivia Ambos and Rayanna Couchot

Eighth-grade

4.0: Jordan Lessing, Jack Quinlisk and Kyle Peters.

3.5-3.99: Ashley Roush, Hunter O’Leary, Skyler Piper, Caitlin Little, Drew Maddy, Allan Asher, Karizma Huelskamp, Logan Landrey and Keith Orndorff.

3.0-3.49: Paige Pennington, Tyshawn Brooks, Cameron Burch, Blaine McClain, Brynn Thomas, Kylee Ginter, Austin Turner, Alex Henman, Faith Holthaus, Zoey Douglas, Alexia Graves, Catherine Cardo, Ashton Piper, Seth Puckett, Ethan Westerbeck, Jackson Jones, Brennan McClain and Samuel Walls.

Freshmen

4.0: Kenedee Gallimore, Jessica Batton and MaCalla Huelskamp.

3.5-3.99: Rachelle Hiestand, Aaron Brautigam, Grace Weigandt, Kenna Knight, Elizabeth Suttles, Ryan Cupp, Cade Allison, Arizonia McCormick, Emily Weigandt, Jordan Rayl, Jaysmyn Phinney and Michael Hadden.

3.0-3.49: Dalton France, Dustin Turner, Jackie Bensman, Garrett Smail, Jordan Henman and Nathaniel Turner.

Sophomores

4.0: Lauren Dudgeon, Cassie McKnight and Madison Pierce.

3.5-3.99: Emma McDowell, Thomas Moloney, Meghan Bell, Skylar Jones, Noah Krebs, Hailey VanHook, Skyler Turnbill and Allison Roush.

3.0-3.49: Ariana Clack, Elizabeth Pestke, Madison Huelskamp, Lukas Smith, Mikayla Pierce and Christian Kellem.

Juniors

4.0: Annie Stemen, Abigail Goins, Stephen Blanford.

3.5-3.99: Drew Brautigam, Monika Graaff, Regan DeMotte, Alex Osborne, Gabe Burton, Ciera Driskell, Aarron Swiger, Ruzanna Yazhyan, Megan Brautigam, Lauren Weinschenk and Tyler Kelch.

3.0-3.49: Mitchell Smith, Luke Hickman, Lane Wells, Andrew Taylor, Cassandra Sayre, Emily Lewis, Aliya Sharp and Alexis Quinlisk.

Seniors

4.0: Nathan Lessing, Joshua Reck, Nicholas Brautigam, Kody Curtner, Jacob Caldwell, Beth Weigandt, Whitney Tyler, Patricia Huffman, Elizabeth Huffman, Katie Bensman, Brittney Morris and Ashlynn Weigandt.

3.5-3.99: Kelsey Zircher, Kaitlynn Morrison and Michael Burch.

3.0-3.49: Bryce Landrey, Charles Vondenhuevel, JeaneLee Branscum, Brendan McKnight, Kami Hamilton, Mason Jones, Jacklin Phinney and Jared Hina.